Resurrection (1999)


Režie: Russell Mulcahy
Rok výroby: 1999
Délka: 108 min
Země: USA

Hrají:
Christopher Lambert … (John Prudhomme)
Barbara Tyson … (Sara Prudhomme)
Patrick Chilvers … (Officer)
David Cronenberg … (Father Rousell)
Jayne Eastwood … (Dolores Koontz)
Darren Enkin … (John Ordway)
David Ferry … (Mr. Breslauer)
…a další

 

John Prudhomme je policejní detektiv z New Orleans, který se svým kolegou musí vyřešit podivnou vraždu, při níž si pachatel odnesl pravou paži své oběti. Ale jak brzy pochopí, není to práce žádného nedostudovaného řezníka, ale inteligentního psychopata, který bude zabíjet znovu. Nemýlí se. Každý týden je nalezena jedna zohavená mrtvola s podivnými číslicemi na těle a detektiv musí hledat spojitosti s jednotlivými vraždami. Proniká stále hlouběji a hlouběji, pachatel je však vždy o krok napřed. Má šanci ukončit krvavé hody?

Pro ty z vás, kteří si hoví nad drsnými thrillery s hororovým nádechem, budou Vraždy podle Jidáše tím pravým ořechovým. Perfektní hra na kočku a na myš je doprovázena solidní atmosférou a přesným měřítkem odhalování skutečností. Snímek je sice už osm let starý, ale kdo se pozastavuje nad vynikajícími filmy jako je Základní instinkt nebo Sedm, které mají ještě o pár roků více. Režisér se nebojí jít pěkně do detailů a vše korunuje vynikající herecký výkon Christophera Lamberta (ten se mimochodem na tomto díle podílel i jako producent a scénárista). Nevím, jestli vám něco říká jméno režiséra – Russell Mulcahy, ale letos ho ještě uvidíme, protože právě on natáčí třetí díl série Resident evil s podtitulem Extinction.

Hodnocení7
Vynikající hororový thriller, který vás jistě uspokojí na nejeden nudný večer. Má solidní tempo, překvapivé zvraty a Christopheru Lambertovi (Mortal combat, Highlander...) prostě musíte fandit. Nedosahuje kvalit výše uvedeným děl, ale i tak je to rozhodně nadprůměrná podívaná.
70%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. PuPučíííí 2 září 2007 v 15:40

    Řekla bych že to byl hodně dobrý film Ty vraždy byly docela dobře udělané….zezačatku to mělo vyvolávat takovej rádoby strašidelnej dojem tím že jsem to viděla už hodnekrát je to pro mě spíše taková už pohádka ale kdykoliv se na to podívám teda můžu říct scéna na konci ak našli to složené tělo bylo docela šílená

Nový komentář