Rest Stop (2006)


Český název: Odpočívadlo
Režie: John Shiban
Rok výroby: 2006
Délka: 80 min
Země: USA

Hrají:
Jaimie Alexander … (Nicole Carrow)
Joey Mendicino … (Jess Hilts)
Deanna Russo … (Tracy Kress)
Diane Salinger … (matka)
Michael Childers … (otec)
Curtis Taylor … (Ranger)
Joseph Lawrence … (důstojník Michael Deacon)

 

Tenhle film je klasické americké béčko, s hezkou, pro někoho dokonce krásnou, herečkou v hlavní roli dívky Nicky, která se svým přítelem Jessem razí autem z Texasu do Kalifornie.
Cesta začíná úplně stejně jako v desítkách jiných B-filmech, krásnou krajinou a milováním na kapotě vozu. Všechno se změní zmizením Jesseho, když si na jednom zapadlém odpočívadle Nicky dojde přepudrovat nos na záchodky ne nepodobné těm u nás na nádraží. Následuje boj o holý život s řidičem žlutého pickupu, který svůj nos ukáže snad dvakrát a to ještě ve zpětném zrcátku.

Film to není vůbec špatný a hlavní představitelce jsem věřil úplně všechno, včetně toho, že nutně spotřebovala svůj již tak omezený šatník na ošetření sebe, policajta a výrobu Molotova koktejlu, kterým se snažila odkráglovat majitele pickupu, včetně jeho káry.

 

 

 

Hodnocení8
Jestli se jí to povedlo, zjistíte, až se na ten film kouknete, nedoporučuju se při jeho sledovaní, třeba v autě, zastavovat na ODPOČÍVADLE.
80%

Sdílejte článek

  1. Eraserhead 24 října 2009 v 08:24

     Sakra, sakra. Tohle je zajímavý a k tomu docela divný film. Na jednu stranu to je svým způsobem jen další tzv. silniční horor. Na druhou stranu to je docela zajímavě natočené, vůbec to není nudné, má to hodně dobrou hlavní hrdinku, která se chová poměrně realisticky, logicky, zbytečně nehysterčí a má v daných situacích často rozumné nápady (i když pravda, já bych se toho odpočívadla tak zuby nehty nedržel). Taky mě dost pobavilo, jak ji scénárista docela logicky a rozumně (v rámci příběhu) donutil svléknout se do podprsenky (takže to nevypadá jako klasické hororové laciné gesto). A k tomu je to navíc duchařina, která celému filmu dodává neuvěřitelné kouzlo a je do něj zakomponovaná trochu nezvykle, až jsem po skončení filmu říkal, co to do prdele bylo? Má to nějaké své chyby, ale když to sečtu a shrnu, je to dost zajímavý snímek, už i proto, že jsem po jeho skončení musel přemýšlet o jeho pointě a asi si to každý divák a divačka vyloží po svém.

  2. shaniqua 18 února 2007 v 16:22

     Tenhle film sem videl celkem nedavno a musim rict ze to nebylo zas az tak spatny i kdyz.. kdyz si to tak uvedomim, tak se v tom filmu vlastně skoro nic nestalo.. Vrah kolem hlavni hrdinky porad chodi a milion sanci ji zabit a ona stale zustava na jednom miste a ceka az ji zabije.. Navic vrah uhori v aute ale potom se zase objevi na scene? No prosim vas, to uz je stary, prijdte s necim novym.. Ale i presto to nehodnotim jako nejhorší film, ale vcelku se na to dalo divat¨a proto dávám 60%

Nový komentář