Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)


Český název: Resident Evil: Raccoon City
Slovenský název: Resident Evil: Vítajte v Raccoon City
Scénář a režie: Johannes Roberts
Rok výroby: 2021
Délka: 107 min
Země: USA / Německo

Hrají:
Kaya Scodelario … (Claire Redfield)
Robbie Amell … (Chris Redfield)
Hannah John-Kamen … (Jill Valentine)
Tom Hopper … (Albert Wesker)
Avan Jogia … (Leon Kennedy)
… a další

 

Když se řekne Resident Evil ve filmu, tak vám jistě jako první naskočí Milla Jovovich, která si proti experimentům Umbrelly zastřílela celkem šestkrát. A u toho i zůstane. Reboot značky totiž příliš nevyšel…

Na Alici tentokrát zapomeňte. Hlavní hrdinkou je Claire Redfield, která se vrací do Raccoon City za svým bratrem, s nímž ho pojí dětství strávené v sirotčinci. Fanoušci her budou jistě znát i drsnou policistku Jill Valentine a objeví se i několik dalších postav, z nichž většina zmizí z paměti ještě před naběhnutím závěrečných titulků. Jen se potvrzuje, že napsat funkční charaktery do akčně-hororového béčka je v Hollywoodu vysoká škola.

Příběh se přitom nerozjíždí vůbec zle. Představení postav v rozbíhající se apokalypse je poměrně efektivní a alespoň zpočátku jsem byl příjemně zaháčkován. Kdysi vzkvétající město farmaceutického giganta se změnilo na napůl opuštěnou díru, kde dlí jen ti, co musí. Fajn, jenže pak nový Resident Evil ztratí dech a ve finále už jen zíváte.

Johannes Roberts se snaží, aby se divák nenudil. Nabízí docela dost akčních scén, kromě zombies do nás sype i ostatní monstra tohoto univerza (byť občas odporně digitální), místy se pokouší o hororovou atmosféru. Jen mám pocit, že aby mu to v dnešní době někdo spolknul, musel by to vypilovat do odvážnějšího, a hlavně zábavnějšího tvaru.

Hodnocení4
Resident Evil: Welcome to Raccoon City tak bohužel nedosahuje kvalit toho nejlepšího s Millou Jovovich, úplně nejhorší ale také není. Vstupte jen na vlastní riziko.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář