Resident Evil: The Final Chapter (2016)


Český název: Resident Evil: Poslední kapitola
Scénář a režie: Paul W. S. Anderson
Rok výroby: 2016
Délka: 107 min
Země: Německo/Francie/Austrálie/Kanada

Hrají:
Milla Jovovich … (Alice/Alicia Marcus)
lain Glen … (Dr. Isaacs)
Ali Larter … (Claire)
Shawn Roberts … (Wesker)
Fraser James … (Razor)
Ruby Rose … (Abigail)
… a další

 

Nedávno jsem vypeskoval sérii Underworld, jejíž Krvavé války už definitivně vykrádají sebe sama v zoufalé napodobenině, a hle máme tu šestý díl série Resident Evil, která je na tom podobně. Říkám to z pozice člověka, který na první “trilogii” vzpomíná pozitivně (vždy samozřejmě v tom béčkovém smyslu slova) a tuhle druhou “trilogii” (to jest včetně tohoto filmu) se bude snažit vymanit z mysli.

K ději nejprve nutná poznámka. Šestka s podtitulkem “poslední kapitola” si tak trochu hraje se smrtí hlavní hrdinky (sympatické), aby nakonec vše končilo klasickým “dokud všichni nepochcípaj, mám práci” (takže vše vlastně může jít dál – zrada!). Ale nebudu tu moc řešit šílené dějové zákruty, snad jen povím, že Alici pomáhá dávný protivník (Red Queen) a v sázce je antivir, který by příšery proklínané korporace mohl vymýtit ze světa.

Stejně jako v Underworldech se tu vede vtipná scénáristická bitva o tom, že celá sága dává smysl a je kompaktní. To je samozřejmě putna, jestliže dostanu alespoň ucházející akční vložky. Bohužel nejhorší z režírujících Andersonů má už dávno k zábavné choreografii daleko a přesto, že na plátno hází zmutované psy, létající supodraky nebo bitky se zombies, je mi to v záplavě mizerného střihu úplně šumák.

Hodnocení3
A na tomhle místě už netřeba co dodávat. Kde se sakra vytratila ta esence zábavného béčka?
30%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 5 prosince 2017 v 08:46

    Anderson i zbytek jeho nejvěrnějších diváků si museli nějakou tu dobu počkat, než vznikl „údajně“ poslední díl této série. On se nám totiž „rejža“ rozhodl rozšířit společně s Millou jejich rodinku a tak se muselo čekat, než naše nesmrtelná mlátička dokojí a bude zase schopna schytávat pořádné nakládačky a kosit nemilosrdně své protivníky. Aby trochu vylepšil i rodinný rozpočet, tak obsadil do role hologramu Červené královny i malé Alicie svou prvorozenou dceru Ever – no alespoň jí měli pěkně na očích. Fandou však opět skřípali zuby, jakoby po celou dobu byli nuceni žrát písek, protože začátek s námi opět pěkně „vyjebal“ a my tak přišli o jistě nezapomenutelný boj o Bílý dům. Takže opět zmizelo několik postav, pro které se ve scénáři nenašlo uplatnění a jejich důležitost ve filmové sérii byla opravdu striktní (na rozdíl od té herní). Na to už jsme si ovšem za ty díly tak nějak zvykli. Anderson však měl tři roky na přemýšlení nad sebou samým a nakonec si vzal alespoň některé výtky diváků a kritiků k srdci. Jelikož v posledních dílech této série udělal z příběhu neskutečný chaos a bordel, že se v tom už nejen divák začal naprosto ztrácet, rozhodl se alespoň trochu objasnit minulost Umbrelly Corporation, hlavní hrdinky i T-viru. Což mu musím přičíst k dobru. Navíc se zde dočkáme opět slušné porce akční podívané, která zvláště v prostřední části nebyla vůbec špatná. Setkání Alice s Isaacsem a následný boj v Raccoon City + úprk do Úlu řadím mezi to nejlepší, co nám tento díl nabídl. Sice se tu opět objevil přehršel klišé a nelogických scén, ale na podobné kopance jsem si už v této sérii užil tolik, že jsem byl vůči tomu tentokrát imunní. Tato série se pro mě stala průměrnou záležitostí, nic víc nic míň. Ovšem díky ní jsem dostal chuť si pokud možno sehnat všechny hry a po dlouhé době zase zapařit něco jiného než Assassin’s Creed, Gothic či Zaklínače… 60%

Nový komentář