Repentance (2013)


Český název: Stará křivda
Režie: Philippe Caland
Rok výroby: 2013
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Anthony Mackie … (Tommy Carter)
Forest Whitaker … (Angel Sanchez)
Sanaa Lathan … (Maggie Carter)
Mike Epps … (Ben Carter)
Nicole Ari Parker … (Sophie Sanchez)
Ariana Neal … (Francesca Sanchez)
… a další

 

Tommy Carter je úspěšným spisovatelem, terapeutem a duchovním poradcem. Jeho bezstarostný život však jednoho dne naruší nejen návrat problémového bratra Bena, ale především jistý Angel Sanchez. Muž, který se znenadání zjeví na jedné z autogramiád. Jde o psychicky narušeného jedince, který ho požádá o pomoc, aby se konečně zbavil ducha své zemřelé matky, jenž ho prý pronásleduje. Tommy se mu rozhodne pomoci, ale nevědomky se tak řítí do vlastní záhuby. Minulost obou mužů je totiž nešťastně propojená, hrůznou událostí jednoho osudného večera…

Na začátek bych chtěl podotknout, že se jedná spíše o psychologický thriller s rádoby hororovými prvky (nějaký ten duch, troška toho mučení), které se svého času dost často objevovaly v televizních stanicích. Většinou však šlo o podprůměrné záležitosti a ani tento kousek není žádnou výjimkou. Jejich rozpočty stěží stačí na pokrytí hereckých výdajů a zlákání nějaké hollywoodské hvězdy. V tomto případě šlo především o Foresta Whitakera.

Horší už to je se samotnou kvalitou scénáře, potažmo zápletky a především pak obsazení na režisérském postu. Pokud se toho totiž ujme člověk bez pořádných zkušeností jako v tomto případě Philippe Caland, dost často to končí pořádným průserem. Tady to sice není vyložená katastrofa, ale ani nic světoborného, co by vám na dlouho uvízlo v paměti. Víc jak polovina filmu se totiž nese v dosti nudném duchu, výraznější atmosféra tu nedostala moc šancí se projevit a samotné mučení pochází rovněž ze slabšího a hlavně zvětralého soudku. Zdejší „light“ provedení asi do varu moc lidí nedostane.

Oba hlavní protagonisté se sice snažili, co to šlo, ale klacky hozené pod nohy a nemohoucnost tvůrců se na tom všem nehezky podepsali. Forest Whitaker se ani moc nemusel snažit a přitom byl jasně nejlepší na celém filmu. Svou roli psychicky narušeného prosťáčka zvládl jakžtakž slušně a ani Anthony Mackie coby oběť si nevedl špatně. Dokonce by se dalo v určitých momentech soucítit s oběma aktéry. Jenomže ta omáčka okolo už byla prostě těžce stravitelná a hlavně neskutečně nudná. Tedy až na pár světlejších okamžiků.

Hodnocení3
Chemie mezi zdrcených mužem toužím po pomstě za smrt matky a jeho oběti, která s osudným večerem má něco společného prostě moc nefungovala. Tedy ne alespoň dostatečně dlouho na to, aby si to divák dokázal více vychutnat. Všechno bylo takové nedotažené, vyčpělé, nudné. Prostě to nemá v žádném případě ani na průměrné ohodnocení.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář