Rammbock (2010)


Režie: Marvin Kren
Rok výroby: 2010
Délka: 63 min
Země: Německo
Alternativní názvy: Siege of the Dead, Rammbock: Berlin Undead

Hrají:
Michael Fuith … (Michael)
Theo Trebs … (Harper)
Emily Cox … (Anita)
Andreas Schröders … (Ulf)
Anka Graczyk … (Gabi)
… a další

 

Michael přijíždí do Berlína, aby vrátil klíče od bytu své bývalé přítelkyni Gabi a pokusil se ji ještě jednou přesvědčit, aby se k němu vrátila. Jenomže zrovna v tu chvíli ve městě vypuká smrtící nákaza, během které nekontrolovatelný virus mění lidi v krvežíznivé zombie. V bytě však místo Gabi narazí na nakaženého instalatéra, který napadne svého učně Harpera. Michael mu pomůže a oba se společně zabarikádují před hordou infikovaných. Jak později zjišťují, nejsou v činžovním domě jediní, kdo přežili, což mu pořád dává naději, že by mohl najít Gabi zdravou a živou. Jak ale z této svízelné situace vyváznout a nenakazit se?

Natočit za malý peníz alespoň trochu solidní zombie film, který dokáže diváka zaujmout a přitom je to vaše režisérská prvotina? Ano, Marvin Kren to v rámci možností dokázal. Do tohoto filmu jsem šel s velkými obavami, protože jak už jsem zmínil několikrát – zombie žánr a stejně tak německou tvorbu zrovna moc v lásce nemám. O to víc jsem byl překvapený, že jsem se u toho dokázal i pobavit, a to nejen díky samotnému příběhu, ale i krátké stopáži.

Samozřejmě že nejde o žádné veledílo a kostra zápletky taky moc originální není, ale dá se tu narazit na několik zajímavých pasáží potažmo i scén, při kterých by se našlo hned několik dobrých nápadů. Podobně jako u REC se i tady děj odehrává v jednom baráku + dvoře a všechno se semele tak rychle, že vás samotné tempo nebude rozhodně uspávat. Dramatických chvilek je tu k vidění taky dost, většina postav stejně nakonec umře a herecké výkony rovněž nebyly úplně marné.

Hodnocení5
Rammbock se tak určitě nemá za co stydět. Tahle německá zombie jednohubka v klidu obstojí „v boji“ se zástupem zaoceánských zombie béček s mnohem větším rozpočtem a mnohdy i známými tvářemi. Marvin Kren si byl vědomý svých možností a zbytečně se nepouštěl do žádné větší akce, která by jeho film dovedla zcela jistě do záhuby.
50%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář