Raging Sharks (2005)


Český název: Žraloci
Režie: Danny Lerner
Rok výroby: 2005
Délka: 92 min
Země: USA / Bulharsko

Hrají:
Corin Nemec … (Dr. Mike Olsen)
Vanessa Angel … (Linda Olsen)
Corbin Bernsen … (Capt. Riley)
Todd Jensen … (Ben Stiles)
Elise Muller … (Vera)
Simone Levin … (Simona)
Binky van Bilderbeek … (Harvey)
…a další

 

Žraloci je film od Nu image kteří jsou hodně podobný sci-fi pictures vydávají B-filmy s minimem nákladů. Ale aspoň udělají film, na který se dá dívat (Pavouci). Tento k nim ovšem nepatří.

Děj:
Na začátku jsme v kosmické lodi, která se vybourá s jinou lodí a na Zemi – konkrétně do Bermudského trojúhelníku – spadne jakýsi válec. Po začátku se nacházíme hluboko pod vodou, kde je stanice
jménem Oshona s několika vědci a techniky. Okolo ní se začínají hemžit žraloci, ale jsou jiní, agresivní. Dva technici jdou do vody opravit rádiové spojení a žraloci je sežerou. Takže ostatní jsou uvězněni v Oshoně.
Toto se dozvý bývalý milenec jedné dívky, která je uvnitř Oshony, vydá se pod vodu a k němu se musí připojit jeden agent. Když se mu povede dostat se do Oshony, uvidí cestou válec a v něm jsou divné světélkujíci věci,
které na zemi neexistují. Žraloci také poškodili přístroj pro vytváření vzduchu, takže vědci mají asi 30 minut dostat se ven než jim dojde vzduch. A agent taky není tím, za toho koho se vydává. Povede se jim dostat
ven než se udusí nebo je sežerou žraloci?

Hodnocení:
Žraloci jsou nestravitelný B-film, u kterého budete trpět víc než lidi v Oshoně. Herci zde nehrají, pouze se tváří že hrají (např. Corin Nemec – kdo viděl Mosquito man pochopí). A taky bych se chtěl zmínit o komickém natočení ponorky, vypadá to jako z dokumentu. Dále tu je strašná miniatura ponorky. A naprosto nepochopený konec, kde uslyšíte orchestr a uvidíme, jak mimozemšťané tancují (či co to dělají) okolo válce.
Taky nezjistíme, jak se přeživší dostanou ven. Uvidíme, jak žralok sežere nějaké lidi, ale to je tak špatně natočené, že se některé záběry opakují. Kamera se neustále třese, skoro to vypadá, jako kdyby si parta nějakých kamarádů řekla, že si natočí film bez scénáře a bez peněz. Tak moc špatně to vypadá.

 

Hodnocení1
A to jsem se nezmínil jak obal drze hlásá: "Zapomeňte na ohrané Čelisti, jsou tady žraloci". Takže netuším co tím autor chtěl říct.
10%

Sdílejte článek

Nový komentář