Python 2 (2002)


Český název: Python 2
Režie: L.A. McConnell
Rok výroby: 2002
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
William Zabka … (Greg Larson)
Dana Ashbrook … (Dwight Stoddard)
Simmone Mackinnon … (Nadia)
Alex Jolig … (Matthew Coe)
Anthony Nichols … (Keruptkot)
…a další

 

Rusko-Americká základna. Velitel rozdává příkazy vojákům o nadcházející akci. Při ní musí v pohoří Ural odchytit obrovského hada, který bude převezen do USA. Jsou vyzbrojeni ručními zbraněmi a velkými paralyzéry. Po menším boji se jim podaří hada chytit. Následuje let letadla, které převáží náklad ve velké bouři. Do letadla uhodí blesk, ale pilotovi se podaří situaci zvládnout. To by ovšem nesměli být na zemi Čečenští partyzáni, kteří tarasnicí letadlo sestřelí. Dwight Stoddard a jeho žena Nadia vlastní přepravní firmu a dováží různé zboží pochybným podnikatelům v Rusku. Při jednom nepodařeném obchodě, kdy mají problémy, se na scéně objevuje agent CIA Greg Larson. Nabídne manželům 100 000 dolarů, když mu pomůžou přepravit z ruské základny zásilku přes hranice. Doprovod jim dělají Larsonovi muži a jejich převozník. Při první obhlídce ruské základny nikoho nenajdou a zdá se, že je opuštěná. Larsonovi je jasné co se děje, ale ostatním nic neřekne. Brzo na to ale přijdou sami. Začíná tak opět boj proti geneticky zmutované krajtě, hadovi- který je pomalu nezničitelný…

Tak a po dvou letech jsme se dočkali pokračování (záměrně neříkám konečně), protože po zhlédnutí tohoto filmu musím uznat, že je to nehorázný paskvil. UFO Films angažovalo do role režiséra dalšího amatéra, který neměl takřka žádné zkušenosti a podle toho to i dopadlo. Na rozdíl od jedničky, tady bylo špatně skoro všechno. Scénárista Jeff Rank musel být snad zhulený či ožralý jak prase, když sepisoval jednotlivé stránky, protože v ději se najde tolik kiksů a nelogičností, že se to snad ani nedá spočítat. Jediné viditelné zlepšení vidím ve ztvárnění hada (hadů), které ovšem vyšlo vniveč. Navíc mne tentokrát zklamali i herecké výkony.

Tentokrát tak máme šanci sledovat zoufalý boj „speciálního” komanda s obrovským hadem na ruské základně, která ale vůbec jako základna nevypadá. Spíš jako skladiště a to ještě musíte mít hodně velkou představivost. To samé však platí i u amerických žoldáků, jejich výkony byli tak zoufalé, až se mi chtělo plakat. Naštěstí se s většinou na moc dlouho nepočítalo a tak jsem byl rád, když začali chcípat jeden za druhým. Dvojka v sobě skrývá ještě mnohem více komických prvků než jeho předchůdce, přestože o komedii jít nemělo. Katastrofálně na tom byly i samotné dialogy, které tentokrát hýřily trapností již od začátku. To už mne více pobavil řvoucí had (vzpomněl jsem si na jednu filmovou otázku malého chlapce: „Tati a prdí hadi?”

Agent Larson je postava z prvního dílu, kde byl zástupcem šerifa. V tomto pokračování vyjdou najevo jeho temné stránky. Trochu mě překvapilo, že když věděl, o co šlo, byl ozbrojený jen obyčejnou pistolkou. William Zabka však svou úlohu (stát se hlavním tahounem filmu) absolutně nezvládnul.

Dvě největší blbosti tohoto filmu:
1)V letadle hada, který měří 25 metrů, přepravovali v bedně, do které by se vešel tak dospělý člověk
2) SPOILER: zhruba v polovině filmu se dozvíme k našemu překvapení, že hadi jsou vlastně dva. By mě zajímalo, jak se té bedny vešli a hlavně kde se tam vzal, když na začátku chytli vojáci jen jednoho. KONEC SPOILERU

Hodnocení3
Nebyl v tom však sám, protože ani jeho kolegové rozhodně nepodali zrovna oslňující výkony, ba spíše naopak. Podobné negativum můžu říci i o absenci jakéhokoliv náznaku napětí. Tu a tam se sice atmosféra zlepšila, ale jinak to byla pěkná bída, to vám tedy řeknu.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář