Pussycat (2008)


Režie: Takena Nagao
Rok výroby: 2008
Délka: 5 min
Země: Japonsko

O tom, že režisér Takena Nagao je blázen do plastelínových snímků jsme se mohli přesvědčit již o rok dříve, díky snímku Chainsaw Maid. Tentokrát se však nebudeme věnovat hladovým zombíkům, ale obyčejným zvířatům. No, slovo ‘‘obyčejným‘‘ bych raději používat neměl, protože jak se brzy přesvědčíte, tak zde půjde o pěkně perverzní a úchylná zvířátka.

Budeme mít šanci sledovat nafintěnou kočku ve svůdných šatech, o kterou mají zájem hned dva poněkud zvláštní nápadníci. Pěkně nadržené prasátko, které se ze zakřiknutého hostitele promění v opravdu nadržené prase a nažhaveného vlka s pěkně ostrými drápky. Tato trojice si to rozdá poněkud jiným způsobem, než nám napovídal začátek tohoto snímku. Erotické jiskření a zvrhlé choutky se brzy promění v pěkně krvavou podívanou.

Předchozí režisérův film se mi však líbil víc díky slušné práci s plastelínou, která nám nabídla opravdový masakr, kdežto zde se tvůrce zaměřil spíše na erotické jiskření mezi postavičkami a následné propuknutí jejich zvrácených choutek. Dva nadržení kohouti si to spolu rozdají takříkajíc na pěsti, ale kromě několika drápanců toho moc k vidění není. Teprve v poslední minutě se objeví i několik docela zdařilých momentů, okořeněné závěrečným gore.

 

Hodnocení6
I tentokrát se celý kousek snaží diváka především rozesmát díky svému humornému pojetí, ale hororoví fanoušci si zde moc nezapomenutelných zážitků neužijí. Režisér se prostě nedokázal pořádně odvázat a navázat na vysokou laťku, jenž nasadit ve svém prvním snímku. I tak jde o všem o slušnou průměrnou podívanou, kterou si určitě někdy pustím znovu.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář