Pulse (2006)


Režie: Jim Sonzero
Rok výroby: 2006
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Kristen Bell … (Mattie Webber)
Ian Somerhalder … (Dexter McCarthy)
Christina Milian … (Isabell Fuentes)
Rick Gonzalez … (Stone)
Jonathan Tucker … (Josh Ockmann)
Samm Levine … (Tim Steinberg)
Octavia Spencer … (Landlady)
Jeremy Guskin … (R.A.)
…a další

 

V dnešní době se snad všechno odehrává po nějaké síti, ať už telefoní nebo mobilní nebo třeba bezdrátové. Po internetu jde vlastně cokoliv, objednat si jídlo, pití, najít si milenku nebo milence, koupit auto a miliarda dalších více či méně užitečných věcí. Co se stane, když sítě, které člověk vytvořil pro to, aby si zjednodušil život, začne využívat horda odporných démonů, kteří z člověka vycucnou veškerý život a ten se buďto sám odpraví nebo se rozpadne na prach?

Tento film, a to musím zdůraznit, má po dlouhé době atmosféru, kterou by Jason nepokrájel ani motorovou pilou. Je natočen pěkně svižnou a velice temnou kamerou. Kupodivu, a to jsem sám proti sobě, musím pochválit scénář, na kterém se podílel mnou nedávno nepochválený Wes Craven. Že by šla jeho křivka zase pomalu nahoru? A to v tomto filmu není ani kousíček humoru ani nadsázky. Vše je myšleno tak vážně, že až dopíšu tuhle recenzi, tak zahazuju mobil a počítač a stěhuju se do boubínského pralesa doufaje, že tam není ani špetka signálu.

O čem to tedy vlastně je? Děj se popisuje hodně těžko. Opět tu máme partu vysokoškoláků. Jeden z nich se dlouho neobjeví, tak ho jeho holka jde hledat do jeho bytu, kde kromě červů v lednici, umírající kočky a neskutečného nepořádku, najde svého přítele totálně mimo. Když se jí po pěti minutách oběsí, začne jedna velká depresivní show.

Hodnocení9
Spolužáci po jednom umírají, až se démonický virus rozleze po celém městě a posléze všude, kde je nějaká síť. Proto je jediným řešením odjet na místo, kde vás moderní vymoženosti nedostihnou a těch v tomhle světě už moc není...
90%

Sdílejte článek

28 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Profilový obrázek
  Solo 20 ledna 2011 v 10:07

  No tak začátek byl opravdu hodně dobrý a tvůrcům se podařilo navodit
  skutečně zajímavou atmosféru. Jenže zhruba v polovině filmu se začala
  pomalu, ale jistě dostavovat nuda, protože podobných filmů už existuje
  halda. Přiznám se, že jsem místy věnoval mnohem větší pozornost oběma
  hlavním herečkám, než zdlouhavému ději, kdy se nic nedělo a furt se
  jenom kecalo. Podívat se na to určitě dá, ale není to nic světoborného
  co bych si musel pouštět víckrát znova. 

 2. Profilový obrázek
  Eraserhead 4 prosince 2009 v 15:25

   No, tak po videokazetě a mobilním telefonu přišly na řadu počítače. Myslím, že to na dobrej horor nestačí. Možná až dojde na robertky a vibrační vajíčka do…. (však vy víte kam, pokud ne, koukněte na Shortbus), tak to bude za něco stát. Celý film jsem měl dojem, že jsem to všechno už jednou někde viděl, ne že bych viděl Kairo (neviděl), ale tohle je přesně typ filmu, který se poslední dobou točí jak přes kopíráky. Jedno obrovské deja-vu. Přemírou digitálních efektů, vypravěčským stylem a naprostou absencí nějaké tísnivější a hustější atmosféry mi to připadalo mnohem víc jako sci-fi, než jako duchařský horor. První půlhodinu jsem dokonce přemýšlel, že to vypnu, pak se to ale naštěstí trochu rozjelo. O něčem svědčí i to, že ani ne po 10-ti hodinách, jsem si moc nevzpoměl co jsem to viděl a ani za nic si už nevybavím, jak to skončilo…. No, asi slabší průměr, nebo silnější podprůměr. Ale možná se poohlídnu po asijské předloze

 3. Profilový obrázek
  Dawee 16 března 2008 v 08:13

   No tenhle film sem viděl a já za sebe musím říct, že jako asi většina sem si myslel, že je to od Stephena Kinga. Velmi mě překvapilo že tomu tak není. Každopádně je to snímek, který je velmi působivý a tajuplný. I když některé scény jsou k smíchu. Další důkaz toho, že japonské horory, jsou dobré horory. Já dávám 80%, nebylo až tak špatné jak jsem čekal.

 4. Profilový obrázek
  beonica 7 září 2007 v 17:36

  Pohleďme pravdě do očí – je to blbinka primárně zacílená na pubertální publikum. Lidi mizí, ale nikoho to moc nevzrušuje – no co, je chřipkové období, že? Nicméně pro utahané víkendové odpoledne, kdy nikdo nezavolá a nikdo nezaklepe, je tenhle film celkem dobrá volba. Možná se k němu ještě někdy vrátím.

 5. Profilový obrázek
  j.calling.2bad 26 července 2007 v 13:52

   tak mě osobně se tohle absolutně nevidělo. Originál jsem bohužel neviděl, každopádně se mi tak nějak nelíbí námět, děj, příběh… Stavět horror na digitálních efektech je na prd. Při sledování horroru bych měl mít strach nebo se alespoň jednou pořádně vyděsit. Toho se mi ovšem nějak nedostavilo. já bych za sebe dal maximálně 30%.

Nový komentář