Pterodactyl (2005)


Režie: Mark L. Lester
Rok výroby: 2005
Délka: 89 min
Země: USA

Hrají:
Cameron Daddo … (Prof. Michael Lovecraft)
Coolio … (Capt. Bergen)
Amy Sloan … (Kate Heinlein)
George Calil … (Serling)
Ivo Cutzarida … (Yolen)
Steve Braun … (Willis Bradbury)
Mircea Monroe … (Angie Lem)
Jessica Ferrarone … (Zelazny)
…a další

 

Pterodaktyl je další z řady filmů od Sci-fi pictures, stejně jako mnou již recenzovaný film Ice Spiders. A opět jde o C-film.

Děj
Musím říct, že na začátku zde zemře několik lovců, stejně jako u Ice spiders. Ale popojedeme. Skupina vědců chce prozkoumat starou horu Ararat v Turecku. To ale netuší, že se tam probudili pterodaktylové. Než se vydají na cestu, policista je varuje, že v lesích jsou bandité apod. Cestou narazí na teroristy (mezi nimi je i český herec Petr Jákl), ale i na nějaké vojáky, kteří jim pomůžou v cestě na horu (mezi nimi je zase Coolio). Najdou podivnou “smradlavou věc” na stromě. Po napadení pterodaktylů zjistí, že ta věc je jejich trus. Po několika útocích je zajmou teroristé. A potom je to klasika. Lidé umírají, teroristé vyhrožují. Pár statečných vědců se snaží všechny zachránit. Pterodaktylové klasicky unesou hlavní hrdinku a klasicky ji nezabijí, jako ostatní členy. Prostě děs.

Hodnocení
Jak bývá u Sci-fi pictures zvykem, je tu opět primitivní scénář (připomíná Ice spiders) a šílené efekty (v horším slova smyslu, ale ne zase tak hloupé, jako u těch Ice spiders). Herecké výkony jsou komické, jak jinak, když tam Coolio předstírá drsňáka a vědci mají za úkol hrát trosky. Jedna namyšlená holka, dva lidé, kteří moc koukali na Star Trek a jeden ukecaný kluk.

Režie se ujal Mark L. Lester (Komando), kterému se to moc nepovedlo. O tom svědčí fakt, že mu na CSFD patří 83. místo mezi nejhoršími filmy. Atmosféra je nulová, tomuto filmu se vyvarujte.

Porovnání
Ice Spiders a Pterodaktyl jsou velmi podobné filmy, takže malé srovnání:

Ice spiers vs. Pterodaktyl
Příběh: 0 : 0
herci: 0 : 1
efekty: 0 : 1
atmosféra: 0 : 0

 

Hodnocení2
Pterodaktyl vyhrál, bylo to ale spíš tím, že tam hraje alespoň Petr Jákl a je tam vidět trochu krve. Ale jinak nuda, nuda, nuda. A blbost.
20%

Sdílejte článek

  1. Eraserhead 13 února 2010 v 20:39

     Byl jsem přesvědčenej, že to bude mnohem horší sračka. Takové milé překvapení mě nepotkávaj často. Tenhle film se vám bude/nebude líbit v závislosti na tom, co od filmu očekáváte nebo neočekáváte. Tohle skoro splnilo více, než jsem očekával. Ono co taky očekávat od filmu s názvem Pterodaktyl, že jo…..

Nový komentář