Psychosis (2010)


Český název: Kniha křtěná krví
Režie:
Reg Traviss
Délka: 89 min
Rok výroby: 2010
Země: Velká Británie

Hrají:
Christiana Carpenter … (Susan)
Ricci Harnet … (Vrah / jméno neznámé)
Axelle Carolyn … (otec Susan)
Ellen Polock … (David)
… a další

 

V zimě roku 1992 se skupina mladých anarchistů vydá do lesa na pobřeží Londýna kde rozloží kemp. Hned v první noc pobytu jsou ale všichni brutálním způsobem zavražděni. O 15 let později se mladá a slavná spisovatelka Susan se svojim manželem Davidem přestěhuje na nějakou dobu z nějakého zapadákova do Londýna na drahý zámek, který stojí nedaleko onoho lesa hrůzy. Ale dům pod svou krásou skrývá děsivou minulost, která pohltí i Susan.

Film mi doporučila nějaká vietnamka v mé oblíbené trafice asi před měsícem. Když stál film pouhých 80 kč došlo mi, že žádná 100% kvalita to asi nebude. A dobře že jsem si to myslel. Bůhví jaké hodnocení bych tomuto amatérskému filmu dal, kdyby jsem od něj čekal “pár exeláns”. Už hned jak jsem se na CSFD dočetl o čem že film vlastně je, tak jsem si řekl: ,,Zase?”

Ano, jedná se o amatérský film od amatérského mladého režiséra, který ještě žádný horor netočil a jedná se o jeho teprve druhý film vůbec. A bohužel je to vidět. Hned od prvních 10 minut se vám zdá, jako by vám film chtěl vlézt do prdele. Podlézavost je bezprostřední. Chce vás vyděsit, ale nemá prakticky čím. I co se atmosféry týče, snaží se vám nabídnout něco co ani nemá. Např. hudba, která má pomoci se atmosféře více rozplynout, zazní jen málokdy. Navíc já jsem při těchto momentech skoro usínal. Tyto nesplněné nezbytnosti jsou ještě završené mizernou kamerou a trapnými efekty, např: Při rozsekávání hlavy sekerou jsem jasně viděl vodu, nebylo to nic červeného. Navíc té “krve! vystříklo snad 10 litrů, tolik krve v části mozku u člověka zdaleka není. Navíc herecké výkony jsou úplně o ničem, i co se týče hlavní hrdinky, která se z části zachraňuje svou krásou a půvabem.

Film od totálního propadáku zachraňuje pár maličkostí. Tento snímek totiž obsahuje pár čuňačinek, které mohou chlapa velmi pobavit. Při nějakých scénách vypadá film jako dobré erotické video. Navíc se párkrát opravdu leknete při ojedinělích scénkách.

Hodnocení3
Tento horor prostě nemá ten správný náboj. Nakonec však tak tvrdý nebudu. Jedná se totiž o video amatéra, což musíme vzít v podtaz. Je však pravda že scénář je mnohokrát ohraný, film vás nebaví už jen při pohledu na výkony herců a na trapné efekty... Jak jsem již psal, přesvědčili mne nějaké povedené scénky (i ty erotické), pár lekacích momentů a vůbec, je to autorova prvotina.
30%

Sdílejte článek

  1. Solo 2 ledna 2013 v 08:59

    Byl jsem docela zvědavý jak si režisér Traviss (který předtím natočil jen jedno válečné drama) poradí s touto „mysteriózní“ zápletkou. Filmů na podobné téma totiž existuje už tolik, že jen málokterý z novodobějších kousků přijde s něčím opravdu originálním. Tady se však žádné velké překvápko nekonalo, spíše se v tom tvůrci pěkně zamotali – nebo to byl možná záměr. Každopádně „nepozorný“ divák z toho bude mít asi pěkný guláš. Je taky možné, že si štáb nasypal rovněž nějaké ty houbičky do jídla a pak byl po dobu natáčení v podobném stavu, jako pohledná Charisma Carpenter. Přitom úvodní masakr bandy rádoby „ekologických aktivistů“ nevypadal zas tak špatně. Šlo sice o dosti laciné zboží (hlavně co se efektů týče), ale pořád se to ještě drželo v rámci průměru. Potom ovšem přišla na řadu ona psychologická stránka filmu a rázem nastal malér. I přes veškerou snahu navodit potřebnou atmosféru a napětí (tu měli navodit ony krvavé vidiny) jsem se začal spíš nudit. Jediné co mě probralo z polospánku, byla návštěva toho „bordelu?“ a to bylo sakra málo. Závěrečné rozuzlení tomu sice začalo dávat smysl, ale i tak to hodnotím jako podprůměrný film. Nenašel jsem zde totiž vůbec nic, kvůli čemu bych si to musel pustit ještě někdy znova.

    PS: for Monstrum: příště raději neopisuj oficiální text distributora, když je navíc blbě.

Nový komentář