Prey (2007)


Český název: Kořist
Režie: Darrell Roodt
Rok výroby: 2007
Délka: 92 min
Země: USA / Jižní Afrika

Hrají:
Bridget Moynahan … (Amy Newman)
Peter Weller … (Tom Newman)
Carly Schroeder … ( Jessica Newman)
Conner Dowds … (David Newman)
Jamie Bartlett … (Crawford)
…a další

 

Máme tady další film z překrásné africké přírody. Filmy odehrávající se v tomto prostředí jsou skvostem filmového plátna. Ikdyž děj není zrovna nejlepší, každý z nás se může kochat krásou přírody a nádhernými zvířaty.

Děj
Tom Newman letí do Afriky pracovat na nové vodní nádrži. Při té příležitosti vezme na menší dovolenou i svou rodinu. Novou manželku Amy a své děti: mladou dospívající Jess a syna Davida. Všichni kromě Jess jsou divočinou nadšení. Ta si pořád jen na něco stěžuje a navíc nesnáší svou novou macechu.

Tom musí pracovat a tak rodině zajistí průvodce a terénní auto, aby si mohli užít jízdu po divočině. Ze začátku je výlet super a všichni jsou nadšeni, ale když se chce malému Davidovi na záchod a zastaví, všechno se změní. Průvodce jde s chlapcem stranou, aby mohl vykonat potřebu, když tu je napadne lev. Chlapec stačí doběhnout do auta, ale průvodce je na místě mrtev.

Začíná tak boj o přežití. Americká rodinka, jejímž útočištěm je pouze auto, bez vody, jídla a kolem se prochází trojice hladových lvů. Pomoc je daleko a oni netuší jestli přežijí nadcházející noc.

Hodnocení
Režisér se držel osvědčeného tématu, kdy jsou lidé zavřeni v autě nebo minibusu a kolem krouží agresivní a hladová zvířata. Inspiraci mohl dostat například z filmu Cujo, kdy matku a syna terorizoval pes. Tady to jsou pro změnu lvi.

Chyby ve filmu se určitě najdou. Některé scény se zbytečně natahují, jsou kýčovité a bez nápadu. Na druhou stranu lze pochválit to, že zvířata jsou opravdová, žádné digitální potvory (teda až na pár scén). Někdy mi přišlo, že hlavní hrdinové jsou dost naivní a dělali chyby, u kterých se budete držet za hlavu.

Herecké výkony jsou uspokojující a hudba se taky k filmu hodí. Jde spíše o takovou hudbu, která bývá u dokumentárních filmů, takže k africkému tématu se hodí.

Hlavní roli dostala známá herečka Bridget Moynahan. Jde už o dost zkušenou herečku, která hrála v takových filmech jako jsou: Já, robot, Divoké kočky, Obchodník se smrtí. Její výkon bych vyzvedl asi ze všech nejvíc.

 

Hodnocení6
Pro mě je to lehce nadprůměrný film, odehrávající se v krásné přírodě, s pěknou herečkou v hlavní roli a trojicí nádherných lvů. Mě se osobně se tenhle film líbil a určitě stojí i za víc než jen na jedno podívání se.
60%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář