Poultrygeist: Night of the Chicken Dead (2006)


Režie: Lloyd Kaufman
Rok výroby: 2006
Délka: 103 min
Země: USA

Hrají:
Jason Yachanin … (Arbie)
Kate Graham … (Wendy)
Allyson Sereboff … (Micki)
Robin Watkins … (General Lee Roy)
Joshua Olatunde … (Denny)
Rose Ghavami … (Humus)
Caleb Emerson … (Carl Jr.)
Lloyd Kaufman … (Old Arbie)
…a další

A je tu nový film od mé milované Tromy. Prakticky se ničím neliší od předešlých Troma filmů. Je tu mnoho parodie, nechutnosti a jiných úchylností.

Děj
Mladý Arbie to má těžké. Žije v městečku Tromaville. Nejdřív si to rozdá se svojí přítelkyní na hřbitově. Čímž probudil mrtvé. To by nebyl takový problém, kdyby…

Když si jde Arbie pro práci, vidí, že tam protestují. To proto, že někteří občané jsou naštvaní z toho, že v Tromaville je kuřecí rychloobčerstvení. A Arbie tam spatří svoji holku, jak se líbá s jinou holkou. Takže do své nové práce odchází naštvaně a se záští. Potká tam člověka, který mu je podobný. Stále myslí na svoji lesbickou holku.

Hned první den k Arbiemu přijde jeden divný zákazník a řekne mu, že mají postavenou hamburgerárnu na starém indiánském pohřebišti (a také že che nějaké jídlo). Poté přijede do Tromaville šéf fastfoodu. Ten chce rozehnat dav protestantů. Nejdřív se jde podívat na personál. Jeden člověk z něj je ale mrtvý. Všichni dávají vinu jedné holce, protože je Izraelka. Mrtvého “rozmixovaného” chlapa dají do hamburgerů, aby neplýtvali masem. Ten hamburger ožije a varuje Arbieho před nebezpečím. Nebezpečím, že ze záhrobí přijdou všechna mrtvá kuřata jako zombie, aby se jim pomstila. K tomu přišla zásilka plná divných vajíček. Jsou zelené a smradlavá, ale na to kašlou a dál to dávají do jídla. A vlastně ne jen vajíčka, ale i maso. Šéf fastfoodu se chce zbavit protestantů tak, že vezme to hnusné maso a dá jim ho jako dar.

Jeden ze zaměstnanců si to rozdá s mrtvým kuřetem. To mu ukousne genitálie. Po chvilce se změní ve velké zombie-kuře. A pak začínají jatka, lidé se stávají zombie-kuřaty a chlap, co vypadá jak Arbie, jim chce pomoc. Jak se dají zabít zombie-kuřata? Alkoholem (to jim řekne ten pán s ukousnutými genitáliemi). Alkoholu je ale málo. Takže co dělat? Arbie musí zachránit ještě svoji holku, protože jedno zombie-kuře ji chce znásilnit.

Hodnocení
Jak jste si jistě všimli, film paroduje zombie filmy a snímek Poltergeist. Je vlastně směsicí muzikálu, komedie a hororu. Troma již v roce 1996 natočila jeden muzikál (Alfred Packer: The Musical). Od té doba až doposud však na muzikál nesáhla.

Scénář je úplně primitivní (i když jsem možná na něco zapoměl, takový film se musí prostě vidět a nejen o něm číst). Ale zábavný a pořád úspěšný. Tak proč ho nenatočit? Jak je u Tromy zvykem, i zde se vyskytují úchylárny největšího kalibru. Krev, výkaly a kuřecí křidýlka tu lítají bez přestávky. Gore scény v posledních 30 minutách jsou naprosto vynikající. Například čtvrcení lidí je skvělé nebo stáhnutí z kůže a poté její snědení, to je celkem nechutné.

Hudba u filmu je naprosto úchylná, ale zároveň úžasná a chytlavá. A vtipy? No s těmi je menší problém. Občas jsou opravdu dobré, ale někdy to bohužel sklouzávají do trapnosti. Na Troma humor musíte zkrátka přistoupit.

Masky jsou také skvělé, ale bohužel jen těch hlavních záporáků. Ty ostatní jsou bohužel ošklivé. Vypadají, jako kdyby jim maskéři dali make-up a kašlali na to.

 

Hodnocení7
Doufám, že nějaká firma koupí práva a vydá tento film na DVD. Jedná se totiž o skoro nejlépe hodnocený Troma film vůbec.
70%

Sdílejte článek

  1. Solo 25 října 2017 v 10:41

    Společnost Troma a většina jejich filmů je určena převážně (nebo hlavně) pro ty diváky, kteří mají rádi fekální humor plný sraček, morbidních situací, bizarních postav a hlavně ujetého gore. Což je přesně můj případ a i proto mám kousky od TROMY tak rád. Lloyd Kaufman je pro mě opravdu frajer, který i z hovna (v tomto případě pořádného gejzíru fekálií) dokáže udělat nezapomenutelný zážitek. Lámat si hlavu nad kvalitou scénáře – potažmo celého obsahu tohoto filmu je zbytečná ztráta času, protože tohle prostě jen tak někdo nenatočí a hlavně Kaufman rozhodně netočí své filmy pro peníze, ale pro uspokojení svých bizarních choutek. Černá komedie, hororový muzikál, splatter – opravdu vzorový příklad (směsice) ujeté podívané zaútočí na bránici každého fandy této zvrácené show, která nemá absolutně žádné zábrany a především jejím úkolem bylo udělat si legraci z fastfoodů, které jak jistě všichni víme, jsou z hygienou i kvalitou svých produktů dost často opravdu na štíru. Vyserme se ale na morální hledisko, protože já si tenhle film užíval hlavně díky všem těm sračkám, které na nás doslova stříkají ze všech stran, pěkně ujetým postávám, jejich úchylkám a především již několikrát zmíněné bizarnosti tohoto filmu jako celku. Samozřejmě nesmí chybět ani nahota, která je zde navíc dobře propojená právě s muzikálovou vložkou. Kaufman umí skutečně slušně zpívat – to jsem až doteď netušil. Nasraná kuřata sice vypadají dost pochybně, ale svůj morbidní účel splnili. No a gore? Zařadit ho do nějaké kategorie prostě nejde – tohle je prostě TROMA a ta má svou vlastní stupnici kvality. Pokud bych tohle měl hodnotit jako neposkvrněný divák, který od nich nikdy nic neviděl, asi bych tomu vlepil ODPAD a označil to za nehoráznou sračku, ale jelikož já tuhle zvrhlou podívanou miluju, nemůžu prostě jinak než tomu pořádně „osolit“ procentuální ohodnocení. 70%

Nový komentář