Poseidon Rex (2013)


Český název: Monstrum z hlubin
Režie: Mark L. Lester
Rok výroby: 2013
Délka: 79 min
Země: USA

Hrají:
Brian Krause … (Jackson Slate)
Anne McDaniels … (Sarah)
Steven Helmkamp … (Rod)
Candice Nunes … (Jane)
Berne Velasquez … (Henry)
Gildon Roland … (Tariq)
… a další

 

Malý exotický ostrůvek nedaleko Belize se zanedlouho stane svědkem děsivých důsledků chamtivosti místních zločinců. Tamní boss Tariq donutí potápěče Slatea, aby se společně s jeho muži vydal do hlubin Great Blue Hole, kde by se údajně mohl nacházet starý zlatý poklad. Výbušniny odpálené na dně však vysvobodí prehistorického tvora – vládce moří a oceánů, který poté začne rozsévat zkázu nejen na moři, ale i na souši. Slate se jej pokusí zastavit společně s bioložkou Sarah, párečkem turistů a několika místními, ale kromě Poseidona Rexe budou muset čelit i pomstychtivým zločincům.

Režisér Mark L. Lester býval svého času docela úspěšný režisér, který natočil několik velmi slušných filmů (Komando, Zúčtování v Malém Tokiu, Třída roku 1984, Exterminátor), jenže postupem času začala jeho kariéra upadat. A poslední roky už točí jen céčkové braky, mezi které patří i tento kousek. Kdo neuvidí – neuvěří, ale Asylum společně s Nu Image a Syfy dostali zdatného konkurenta. Osobně jsem ještě před pár roky podobné filmy i docela často vyhledával – dokázali mě pobavit svou stupiditou, no poslední dobou už se na ně dívám spíš jen z povinnosti, abych si je mohl pomyslně odškrtnout ze svého seznamu.

Jediné, co opravdu potěšilo mé oči, bylo exotické prostředí a podmořské záběry. Sám se rád potápím (šnorchluju), takže po této stránce jsem si to i užíval. Great Blue Hole je nádherné místo, které bych chtěl někdy navštívit, pláže v Belize taky nevypadaly špatně. Tím však výčet pozitiv tohoto filmu končí. Následná podívaná – samotný příběh totiž za moc nestojí, stejně tak i podoba vodní verze T-Rexe. Nesčetněkrát si budete ťukat na čelo nad stupiditou scénáře, chováním postav i směšností digitálních efektů za pár kaček. A můžu říct, že ač je délka filmu docela krátká, téměř po celou dobu jsem se neskutečně nudil.

Většina hereckých výkonů byla taky vyložená katastrofa. Jakoby posbírali pár místních obyvatel a turistů, dali jim do ruky makety zbraní a pojďme na plac. Vždyť ta hovada ani nevěděla, jak je mají pořádně držet, kam mířit nebo kam se zrovna dívat do kamery. Za celou dobu jsem narazil asi na dva – tři jakžtakž slušné momenty, které opravdu stojí za pozornost a škoda, že představitelka turistky Jane nedostala hlavní roli místo té silikonové barbíny. Rozhodně mi byla mnohem sympatičtější.

Hodnocení2
Poseidon Rex od totální žumpy zachránilo vážně jen to pěkné prostředí. A to je na sci-fi hororový film sakra málo.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář