Population 436 (2006)


Český název: Populace 436
Režie: Michelle Maxwell MacLaren
Rok výroby: 2006
Délka: 92 min
Země: Kanada / USA

Hrají:
David Ames … (Ronald Greaver)
Leigh Enns … (Kathy Most)
Susan Kelso … (Nurse Greaver)
Rick Skene … (Ray Jacobs)
Fred Durst … (Bobby Caine)
David Fox … (Dr. Harold James Greaver)
Peter Jordan … (ministr Hiller)
Charlotte Sullivan … (Courtney Lovett)
…a další

 

Filmů z amerických městeček, kde kojoti dávají dobrou noc, je nepřeberné množství. Chraň vás Manitou, aby se vám tam porouchalo auto nebo podobná, většinou někým zaviněná, náhoda. Většina nešťastníků nezřídka končí hrůznou smrtí z rukou starousedlíků, postižených ať už upírstvím, kanibalismem nebo satanismem.

To Steve Kady přijel do zapadlého městečka Rockwell Falls dobrovolně. Jako zástupce úřadů, se rozhodl provést sčítání lidu ve městě, které se honosí tím, že v něm už pár desítek let je pořád stejný počet obyvatel, a to 436. Narazí na milou komunitu obyvatel, která mu vychází ve všem vstříct, ale postupem času začne tušit, že tady není všechno zase až tak úplně v pořádku. Obyvatelé se strašně těší na slavnost. Hlavní postavou slavnosti bude místní žena, která byla slavnostně vylosována, a která je na svoji roli patřičně hrdá. Že se v rámci bujarých oslav sama dobrovolně a s úsměvem na rtu oběsí, aby uvolnila místo novému obyvateli městečka Stevemu, je jen vedlejší, protože tím pádem se Steve stává 436., i když nedobrovolným, obyvatelem městečka. Problémy tím ale teprve začínají, protože opustit komunitu není tak snadné jak by se mohlo zdát a Steve zjistí, že ne všichni co tu bydlí si pobyt v Rockwell Falls vybrali dobrovolně.

Podaří se Stevovi opustit městečko se zdravou kůží?

 

Hodnocení7
Film není horrorem v pravém slova smyslu a až na oběšovací scénu neobsahuje množství násilí ani krve. Jeho síla zpočívá v pocitu, že se ocitnete v rukou velmi milých, ale zfanatizovaných lidí, kteří v tu svojí věc věří, ač je jakýmkoliv způsobem zvrácená a to se může přihodit nám všem.
70%

Sdílejte článek

11 komentářů

Přidejte svůj komentář
 1. Eraserhead 26 prosince 2009 v 11:36

   Populace 436 jistě překvapí docela zajímavou zápletkou a dějem. Jde o dost originální nápad, který vybočuje z klasického normálu. Pravdou však je, že si to zasloužilo mnohem lepší provedení. Hodně potěšující je, že po všech těch hororových krvácích a masakrech se ještě dokážou natočit horory, které fungují i bez toho, a tyhle horory mám mnohem radši. Populace je zcela nekrvavý horor, ano, pár lidí tady zemře, ale na tom (a hlavně na způsobu jak zemřou) to nestojí. Snímek jako takový drží právě neotřelý a zajímavý děj, jehož zápletku sice prokouknete dost brzo, ale i přesto další sledování připraví pár překvapení. Má to dobrou atmosféru, která se postupně stupňuje a houstne. Vyvrcholení není nijak překvapivé, ale zapadá do celkového děje. Dějem a zápletkou tedy jde zcela jednoznačně o nadprůměrný snímek, provedením o přijatelný a koukatelný průměr.

 2. Solo 26 prosince 2009 v 11:32

   Byl jsem docela mile překvapený. Čekal jsem průser ve stylu Vesnice,
  ale naštěstí to dopadlo mnohem lépe. I když pravda musím říct, že jsem
  očekával trošku jiný závěr a rozuzlení. Herecké výkony většiny
  představitelů byli uspokojující a až na pár výjimek bylo vidět, že je
  práce baví. Jen mi trochu vadilo, že režisér více neukojil divákovu
  zvědavost a tajemství městečka si nechal pro sebe.

Nový komentář