Pet (2016)


Režie: Carles Torrens
Rok výroby: 2016
Délka: 94 min
Země: USA / Španělsko

Hrají:
Dominic Monaghan … (Seth)
Ksenia Solo … (Holly)
Jennette McCurdy … (Claire)
Da´Vone McDonald … (Nate)
Nathan Parsons … (Eric)
Denise Garcia … (Britt)
…a další

 

Seth pracuje ve zvířecím útulku. Jednoho dne potká v autobuse svou atraktivní bývalou spolužačku Holly, která se okamžitě stává jeho hlavním cílem. Když pokusy o dvoření selhávají, rozhodne se k razantnímu kroku. Unese Holly do tajné klece v útulku, snaží se rozklíčovat její osobnost a možná tak z ní udělat lepšího člověka. Že takové filozofování musí bolet, je fanouškům hororů dobře známo.

Snímek Pet tedy sleduje hru dvou magorů (Holly není žádné neviňátko) a první pochvala míří k hlavním rolím – Dominic Monaghan (jeden z hobitků z Pána prstenů) a pro mě neznámá Ksenia Solo podávají přesvědčivé výkony a tlačí trochu omšelou příběhovou kostru do schůdného tempa. Atmosféru udržuje i fakt, že Seth vlastně nemá plán a tudíž nevíte, kam to všechno dospěje.

No a pak je tu samotný závěr. Pravda – tvůrci k němu nedospějí tak hladce, jak by se na poctivý hororový thriller patřilo, ale pro ten poslední záběr si mě nakonec naklonili. Nesmí samozřejmě chybět ani kapka toho gore, ovšem není pochyb o tom, že bylo cílem natočit i trochu přemýšlivější drama.

Hodnocení6
Pet samozřejmě stále spadá do kategorie jednohubek, kterým k trvalejším kvalitám něco schází. Ale třeba jako odrazový můstek k něčemu působivějšímu by španělskému režiséru posloužit mohl.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 20 července 2017 v 11:24

    Přestože jsem byl rozhodnutý během své dovolené v zahraničí absolutně „vypnout“ od všeho a od všech, přece jenom jsem si sebou vzal i dva filmečky na zkrácení dlouhých nocí. Všechny ty fakultativní výlety, potápění a chlastání v baru po nějaké době dost unavují a tak jsem se nakonec rozhodl, že si PET pustím. Četl jsem na tento film několik docela pozitivních komentářů a ani lehce nadprůměrné hodnocení nenaznačovalo, že by mělo jít o špatnou podívanou. Nevím, možná za to mohl ten kapverdský rum a místní punče, které jsem předtím konzumoval, ale nějak závratně okouzlený jsem z toho nakonec bohužel nebyl. Přitom příběhy o vyšinutých jedincích mám docela rád. Tady se sice scénárista Slater na diváka zapůsobit několika „šokujícími“ odhaleními (zvraty), ale na mě to nějak závratně nefungovalo. Některé momenty mi přišli těžko uvěřitelné, jiné spíše úsměvné, ale dech beroucí? To opravdu ne. Postupné rozplétání či spíše proplétání dvou pochybných existencí a jejich problematických psychologických JÁ, bylo méně nervy drásající, než mrouskání koček pod terasou mého pokoje v pozdních hodinách. Jediné co mě tak alespoň trochu uspokojilo, byli průměrné herecké výkony obou hlavních postav a několik „drsnějších“ scén. Dominic Monaghan se sice snažil doslova vypotit to nejlepší ze svého hereckého umu, ale já ho mám stejně nejvíc zaškatulkovaného coby jednoho z hobitů a ze seriálu LOST. Drsnější role mu nějak zvláště nesedí dle mého názoru. Ksenia Solo je celkem pohledná kočka o tom žádná, ale ani ona se nějak nevymanila z obyčejného průměru. Průměrný je totiž celý film – žádný zázrak se tak nekonal. 50%

Nový komentář