Perfection, The (2018)


Režie: Richard Shepard
Rok výroby: 2018
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Allison Williams … (Charlotte)
Alaina Huffman … (Paloma)
Steven Weber … (Anton)
Logan Browning … (Lizzie)
Greame Duffy … (Geoffrey)
Winnie Hung … (Minghzhu)
Eileen Tian … Zhang Li
… a další

 

Předně bych se chtěl opět pozastavit nad tím, s jakou lehkostí se některým filmům dává přívlastek horor. The Perfection je totiž thriller, který se sice nebojí nějaké brutality i perverznosti, ale jako horor ho určitě vnímat nemůžeme. V podstatě je to žánrová hra, která si zajímavě pohrává s divákem, filmové cvičení, v němž se misky vah několikrát překlopí.

Charlotte (Allison Williamsové tyhle role sedí, vzpomeňme na Get Out) je talentovaná hudebnice, která svou nadějnou kariéru ukončila kvůli své nemocné matce. Když se po její smrti vrací na hudební scénu, potkává Lizzie, se kterou prožívá lesbický románek. Jenže, co když váš partner není takový, jakým se zdál být?! A jak moc se na vás může podepsat zvrhlý výchovný systém, který vás vede k tomu být nejlepší?

The Perfection je tak mnohem víc psychologická sonda do duší několika postav, jejichž úvodní galantní chování ostře kontrastuje se závěrečnou zvrhlou extravagancí. Každopádně právě kompozice scén, v nichž se překlápí váš názor na nejednoznačné charaktery, je svým způsobem velmi vtipná. Snímek rozhodně dokáže zaujmout, přesto jsem mu nemohl podlehnout kvůli jedné věci.

A tou je podivné morální poselství, o které se opírá. Jestliže za někoho učiníte tak radikální rozhodnutí, které doslova ovlivní onen život (negativně), mám problém v tom vidět pozitivní poselství. Ale to spíš jen tak na okraj.

Hodnocení6
The Perfection mě zasáhl více svou formou než hloubkou. Hození do koše si ale nezaslouží.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 13 listopadu 2019 v 20:56

    Dnes v deštivý podvečer padla volba na tento film, a nichž bych si o něm cokoliv zjišťoval dopředu, byl jsem velmi mile překvapený. Mám rád psychologické thrillery, které koketují s hororovým žánrem a navíc jsou plné zvráceností, perverznosti a i trochou té brutality. Což nám Dokonalost v jisté uspokojující míře skutečně nabídla. Navíc se tu dočkáme i několika zajímavých zvratů, které vás po celou dobu drží v jisté nervozitě (nejistotě) a pohrávají si s vaší myslí a představami.

    Obě děvčata měla jisté kouzlo a jejich počáteční flirtování a posléze i hrátky se budou jistě líbit, zvláště pak mužské části diváků (lesbičkám samozřejmě taky). Od nastoupení do autobusu už to však moc nebyla podívaná pro slabší žaludky, což jsem já starý prasák samozřejmě kvitoval s povděkem. Halucinace, zvracení, červi, trocha té brutality a hlášky typu: já se snad v tom autobusu poseru…“ – chrochtal jsem blahem a těšil se, kam že se děj posune dále. Pak to sice začalo lehce stagnovat a Kulínského výchovné metody se mi dost hnusily, ale krvavý závěr tomu opět dodal lesk. Jen nevím, jestli by ten típek se sekáčkem v krku dokázal opravdu přežít tak dlouho…

    Richard Shepard to ale nakonec zvládl ukočírovat. Film má sice i několik slabin a poněkud nezáživných pasáží, ale jako celek si to udrželo lehčí průměrnou laťku. Osobně bych té zvrácenosti a brutality uvítal ještě mnohem více, ale spokojím se i s nabídnutou poloviční porcí. Ta měla totiž místy opravdu „šmak“ i jistou dávku morálního poselství, které navíc okořenily dvě pohledné dámy slušnými hereckými výkony. 60%

Nový komentář