Perfection, The (2018)


Režie: Richard Shepard
Rok výroby: 2018
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Allison Williams … (Charlotte)
Alaina Huffman … (Paloma)
Steven Weber … (Anton)
Logan Browning … (Lizzie)
Greame Duffy … (Geoffrey)
Winnie Hung … (Minghzhu)
Eileen Tian … Zhang Li
… a další

 

Předně bych se chtěl opět pozastavit nad tím, s jakou lehkostí se některým filmům dává přívlastek horor. The Perfection je totiž thriller, který se sice nebojí nějaké brutality i perverznosti, ale jako horor ho určitě vnímat nemůžeme. V podstatě je to žánrová hra, která si zajímavě pohrává s divákem, filmové cvičení, v němž se misky vah několikrát překlopí.

Charlotte (Allison Williamsové tyhle role sedí, vzpomeňme na Get Out) je talentovaná hudebnice, která svou nadějnou kariéru ukončila kvůli své nemocné matce. Když se po její smrti vrací na hudební scénu, potkává Lizzie, se kterou prožívá lesbický románek. Jenže, co když váš partner není takový, jakým se zdál být?! A jak moc se na vás může podepsat zvrhlý výchovný systém, který vás vede k tomu být nejlepší?

The Perfection je tak mnohem víc psychologická sonda do duší několika postav, jejichž úvodní galantní chování ostře kontrastuje se závěrečnou zvrhlou extravagancí. Každopádně právě kompozice scén, v nichž se překlápí váš názor na nejednoznačné charaktery, je svým způsobem velmi vtipná. Snímek rozhodně dokáže zaujmout, přesto jsem mu nemohl podlehnout kvůli jedné věci.

A tou je podivné morální poselství, o které se opírá. Jestliže za někoho učiníte tak radikální rozhodnutí, které doslova ovlivní onen život (negativně), mám problém v tom vidět pozitivní poselství. Ale to spíš jen tak na okraj.

Hodnocení6
The Perfection mě zasáhl více svou formou než hloubkou. Hození do koše si ale nezaslouží.
60%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář