Parasitic (2012)


Režie: Timothy Martin
Rok výroby: 2012
Délka: 79 min
Země: USA

Hrají:
Bianca Holland … (Val)
Camille Balsamo … (Grace Gillis)
Amanda Beck … (Renee)
Miguel de la Rosa … (Tim)
Marcus Jordan … (Jimmy)
… a další

 

Když se na oběžné dráze srazí satelit s kusem meteoritu, jehož úlomky spadnou do vod poblíž amerického pobřeží, je o malér postaráno. Mimozemský parazit se totiž dostane do ryby, na které si posléze pochutná barmanka Val ze zapadlého striptýzového baru. Nepotrvá to dlouho a hostitelka se promění v krvelačné monstrum ovládané mimozemským parazitem a v nočním klubu rozpoutá hotové peklo.

Jeden by si řekl, že podobný námět by nám mohl nabídnout vcelku slušnou béčkovou podívanou, ale nenechte se mýlit. To by se toho totiž musel chopit nějaký zručný režisér a dosadit alespoň trochu schopné herecké obsazení. Takhle z toho vznikl jen levný a nepříliš záživný brak, který nám mnoho zajímavé podívané vskutku nenabídne. Což je docela škoda, protože se tu dalo narazit na několik slibných momentů, ale těch bylo opravdu málo.

Paradoxně se mi nejvíc líbila první polovina filmu, kdy se všechno teprve pomalu rozjíždělo. A že to bylo doslova hlemýždí tempo. Představitelka Val jistě okouzlí některé pány svým bujným poprsím, ale jinak zcela zapadla svým (ne)hereckým talentem mezi zbytek osazenstva. A tak si divák musí vystačit s pobíhajícími polonahými děvčaty a skupinkou chlápků, kteří zde byli jen tak do počtu.

Většina scén je natáčena v pološeru, aby se zakryly všechny ty nedostatky, kterých tu bylo požehnaně. Parazit se v celé své kráse ukáže až v samotném závěru, takže si musíme vystačit s trochou slizu, třepotajícím se chapadlem (bodcem) a zarudlýma očima. Opravdu velké terno… Tu a tam vykoukne i nějaký ten náznak atmosféry, ale po většinu času se tu furt jen kecá, nebo vříská a pobíhá po baru.

Hodnocení3
Parasitic tak zcela po zásluze patří mezi podprůměrné a nepříliš známé kousky. A to i přesto, že mrtvých (potažmo nakažených) je tu docela dost. Bohužel spousta důležitého se odehraje mimo záběr kamery a cákance slizu a krve už moc lidí dneska nevyděsí.
30%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář