Ozark Sharks (2016)


Český název: Vražedné jezero
Režie: Misty Talley
Rok výroby: 2016
Délka: 88 min
Země: USA

Hrají:
Allisyn Ashley Arm … (Molly)
Dave Davis … (Harrison)
Ashton Leigh … (Dawn)
Ross Britz … (Curtis)
Thomas Francis Murphy … (Jones)
… a další

 

Pětičlenná rodinka se vydává strávit pár dní k jezeru Ozark, kde si starší členové hodlají zavzpomínat na staré časy a mladí prostě jen přežít nudný výlet s rodiči a babčou, přestože měli mnohem lepší plány. Nikdo z nich však nemá ani tušení, že se ve sladké vodě usídlilo hejno agresivních žraloků. Lidé v okolí jezera začnou postupně mizet a bohužel smrti se nevyhne ani jejich babička. Zdrcení rodiče, syn Harrison a dcera Molly musí záhy bojovat nejen o vlastní životy, ale i životy ostatních lidí, protože na břehu jezera právě probíhají slavnosti…

Co se žraločích hororů týče, už mě v tomto odvětví asi nedokáže nic překvapit. Po záplavě všech těch céčkových braků z díly Asylum, Nu Image či Syfy jsem už viděl tolik ujetých kousků a výplodů tvůrčí fantazie, že tuto podívanou jsem bral už jen jako zpestření deštivého podvečera. Není to nic světoborného, ale jen další brak k pousmání. Tentokrát tu máme cca 6 digitálních žraloků, kteří útočí na oběti ve sladkovodním jezeře, dokonce na vás zaútočí i na souši nebo ve vodě po kotníky.

Že už jste tohle viděli mnohokrát a dokonce i na šílenějších místech (hory, písek, atd…)? Tak to s vámi musím souhlasit. Našlo by se tu však i několik humorných (leč stejně trapných) situací, kvůli kterým prostě stojí za to vidět tento film. Máte-li tedy rádi ujeté až bizarní kousky a rádi se pobavíte nad nápady mnohdy snad i pod drogami pracujícími scénáristy. Ani zde totiž nebudou chybět momenty, které mi nadlouho uvíznou v paměti. Kupříkladu takové zabití žraloka drtičkou a následné vystřelení žraločích zubů, které naposledy najdou svou oběť nebo žraločí ohňostroj…

Co se hereckého obsazení i samotných výkonů týče, tak ty byli opravdu slabé. Sice se tu objevilo několik známějších tváří, pár pěkných děvčat v bikinách, ale to je tak vše. Neskutečně trapné charakteristiky postav i samotné dialogy, to byla doslova otravná noční můra. V mysli mi snad na chvíli uvízne jen stará babča a debilní přítel dcery. Digitální ztvárnění žraloků bylo hrozné a tak si tvůrci vypomohli i několika neustále se opakujícími podvodními záběry skutečných žraloků, ani to však není u céčkových kousků nic neobvyklého.

 

Hodnocení3
Ozark Sharks tak spadá do kategorie těch filmů, které sice trošku pobaví, ale pokud se mu vyhnete, tak o nic nepřijdete. Podobných kravin existuje řada a mnohé jsou na lepší úrovni. Tohle byl vážně podprůměr.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář