Open Water 2: Adrift (2006)


Český název: Odsouzeni zemřít
Režie: Hans Horn
Rok výroby: 2006
Délka: 95 min
Země: Německo

Hrají:
Susan May Pratt … (Amy)
Richard Speight Jr…. (James)
Niklaus Lange… (Lauren)
Ali Hillis… (Lauren)
Cameron Richardson… (Michelle)
Eric Dane… (Dan)
Wolfgang Raach… (Amy’s Father)
…a další

 

Po dlouhé době film, který k navození deprese a strachu nepotřebuje vrahy, příšery, zombie, démony a nic co nepochází z tohoto světa. Tento film má opět podtitulk “podle skutečné události ” a nám nezbývá, než mu to věřit.

Mohlo to být nádherné setkání šestice přátel po letech na jachtě jednoho z nich. Krásné ženy, opálení muži, skvělá nálada, popíjení uprostřed překrásně prosluněné mořské hladiny. Srdce romantika by zajásalo. Ale. Opět ale, které je skoro vždy spouštědlo událostí, které si nikdo z aktérů nepředstavoval ani v nejhorších nočních můrách. Co bylo tím “ale” v tomto filmu? Naše šestice se rozhodla, že se vrhne do mořských vln a umocní tak již skvělou náladu na palubě. Do vody se postupně vrhnou všichni, ať už dobrovolně nebo za laskavé pomoci přátel. Koupání je báječné a na všech je vidět radost ze života. Pořád nikde nevidíte to “ale”? To přichází velmi záhy. Všichni naskákali do vody, ALE nikdo z nich nesundal schůdky, aby mohli vylézt zpátky na palubu. Vypadá to jako prkotina, jenže zhruba tři metry vysoká loď, která má stěny hladké jako ze skla, se stala lodí nedobytnou pro naše do teď veselé plavce. Začíná série pokusů, jak se dostat na palubu, kdy dojde i na svazování plavek, kteréžto se jako lano opravdu neosvědčí. Pomaličku začínají všem docházet síly, protože udržet své tělo na hladině je po pár hodinách plavání pořádná fuška. Paradoxně začínají mít všichni uprostřed miliardy kubíků vody žízeň. Jak může vlastně tahle mořská epizoda dopadnout? Nechte se překvapit…

 

Hodnocení7
Zdálo by se že s šesti lidmi a mořskou hladinou se nedá utáhnout celý fim, ale opak je pravdou a my všichni budeme pěkně v suchu držet palce těm, co do konce života už vodu budou nenávidět. Jen je otázkou, za jak dlouho ten jejich konec přijde.
70%

Sdílejte článek

12 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. sarka-sharkamellita-jandova 2 listopadu 2020 v 10:22

    Tenhle film mě tak rozčílil! 😀 😀 😀 Chápu, že když jste ve stresu, tak vám to třeba moc logicky nemyslí, ale sakra, bylo tam šest lidí, z toho dva chlapi. SPOILER Proč po těch plavkách nemohla vylézt nejlehčí žena nebo proč ti dva chlapi nezkusili některou z žen (nejlehčí a nejvyšší) vysadit nahoru? Achjo 😀 KONEC SPOILERU Určitě by se film dal zpracovat lépe.

  2. Solo 29 května 2014 v 16:57

    Tak tenhle průměrný kousek jsem si nedávno znovu pustil a měl jsem několikrát sto chutí ho vypnout. Není sice vyloženě špatný, ale je zde k vidění tolik nelogičností, že jsem se pochvíli držel za hlavu. Sice tu hrály pěkné herečky a několikrát se objevilo i napětí, ale jinak jsem se místy i dost nudil.

Nový komentář