Oakley Seven, The (2006)


Český název: Peklo v podzemí
Režie:
Adam Schlachter
Rok výroby:
2006
Délka:
81 min
Země:
USA

Hrají:
Sandra Echeverria … (Ana Maria)
Kelly Blatz … (Zeke)
Alison Macinnis … (Jessica)
Walter Perez … (Anthony)
Derek Craigie … (Jock)
Henry Czerny … (prof. Whitney)
…a další

 

Profesor Whitney a jeho sedm studentů jedou školním autobusem do jeskyně, aby tu sbírali živočišné a rostlinné vzorky. Když dorazí na místo, sestoupí do jeskyně a vše probíhá bez problémů. Ovšem jen do chvíle, než se zatoulá jeden ze studentů. Pan Whitney ho jde hledat, jenže žáci zanedlouho najdou svého profesora mrtvého a zatoulaný mladík sedí vyděšený kousek od něj. Vyděšený student popisuje tvora, který je podobný psovi a boj o holý život může začít.

Filmaři se rozhodli, že natočí horror o tom, jak nějaké monstrum bude likvidovat studenty v temné jeskyni. Tak natočili film, ale na to monstrum už zapomněli. Nebo neměli dost peněz, aby příšeru vytvořili. Když nebudu počítat dva dvouvteřinové záběry na let příšery a jeden krátký záběr na její hlavu, tak se ve filmu vůbec neukáže. Bolest nastane při útocích, kdy oběť něco popadne a odtáhne mimo záběr. Pak už jenom uvidíme zkrvavené tělo.

Logika tvůrcům asi nic neříkala a stupidní chování postav leze na nervy. Do toho nudné dialogy a jeden pokus o leknutí, který ale nefungoval. Teda aspoň u mě. Hraní bylo špatné a v některých případech bylo to přehrávání strašné. Několikrá jsem měl sto chutí tenhle paskvil vypnout, ale řekl jsem si, že když už to běží, tak to dokoukam do konce a k mému překvapení jsem to zvládnul.

 

Hodnocení2
Tenhle film je špatný a nikomu to rozhodně doporučovat nebudu. Dám 10% za hezkou herečku a dalších 10% za trochu horrorové atmosféry. Konečných 20% procent je pro tenhle snímek až dost.
20%

Sdílejte článek

 1. Solo 30 září 2011 v 14:32

   Když se povznesu nad samotným scénářem, který je plný
  stupidních dialogů a faktem, že bájný tvor zde není téměř k vidění, tak
  musím říct, že jsem se u toho skoro vůbec nenudil. Není to však tím, že bych
  sledoval nějakou úchvatnou podívanou, ale jednoduše díky až komickému pojetí,
  které nám tu bylo nabídnuto. Jednotlivé postavy a jejich idiotské
  charakteristiky, byly opravdu přehlídkou nevkusu, kdy divák spíš fandí záhadné
  nestvůře, než komukoliv ze studentů. Výběr hereček se docela povedl, sešly se
  zde tři pěkné herečky, ale co z toho, když nám toho moc neukázali ( co se
  herectví či nahoty týká). Jejich mužští kolegové byli úplně k ničemu,
  spíše dopočtu a kvůli zdržování. Naštěstí tento film netrvá zas až tak dlouho.  Slabých 40%

 2. Pipa 6 března 2011 v 16:16

   Dá se to popsat celkem stručně. Studenti se svym profesorem vyrazí do jeskyně aby sebrali nějaký vzorky flóry a fauny.Jenže je tu tvor kterýmu se návštěva nelíbí a tak je začne jednoho po druhym zabíjet.Jenže toho tvora tam vůbec nečekejte,až na ty tři chvilkový záběry.Studenti najdou mrtvýho profesora a začnou utíkat sem a tam a ten tvor je likviduje.Přitom když vešli do jeskyně tak udělali pár kroků a už se ztratily.

Nový komentář