Newlydeads, The (1987)


Český název: Čerstvé mrtvoly
Režie: Joseph Merhi
Rok výroby: 1987
Délka: 80 min
Země: USA

Hrají:
Jimmy Williams … (Lloyd Stone)
Jean Levine … (Chris)
Scott Kaske … (Jeckie)
Roxanna Michaels … (Linda)
Jay Richardson … (Ron)
… a další

 

Pokusme se vžít do postavy Lloyda Stonea. Jste majitelem malebného hotýlku u jezera, kam se sjíždějí páry, aby zde prožily líbánky, obnovily dávné manželské sliby či jen dodali svému soužití novou šťávu. Všechno to jejich muckání, pubertální chichotání, láskyplná cukrkandlová vyznání a jiné projevy harašení vám už pořádně začínají lézt krkem a nepřinášejí vám už nic jiného než nebetyčnou porci frustrace. A pak se ve dveřích objeví ona, Jeckie, tajemná krasavice s dlouhou hřívou platinově blond vlasů. Samozřejmě neváháte ani minutu a hned jí začnete věnovat tu nejvyšší možnou péči. Nejlepší pokoj, láhev chlazeného sektu, bublinková koupel a jako takový malý bonus: vy! Jenže ouha! To prohlížení si erotických časopisů při slabém světle baterky i nedostatečná hygiena v oblasti zvukovodů si konečně vybrali svou krutou daň. Až příliš pozdě (po důkladné prohlídce ústní dutiny) zjišťujete, že ono blonďaté splnění vašich dlouho nenaplněných tužeb jaksi není tak úplně pohlaví něžného (a ani platinově blond). No totální prů…r, uznejte? Když se vám hrubým hlasem vysměje, všechna ta léta nahromaděné sexuální tenze ve vás explodují v záchvatu agresivity. Pravý hák střídá levý, rána na solar, kopanec do rozkroku a několik málo nezkušeně provedených chirurgických zákroků drtičem na led. Pak se rychle zbavit těla a hurá na to vše zapomenout.

Uplyne nějaký ten pátek. Zrovna máte namířeno k oltáři se sexy brunetou (ano, tentokrát je to skutečně žena), ve tvářích všech zúčastněných se zračí radost (v té knězově možná až příliš velká) a přichází další šok! Po trávníku si to doprostřed vašeho obřadu přikráčí zahnívající a rozpadající se minulost a s úsměvem na svých zčernalých rtech vše pokazí. Tedy spíš vy vše pokazíte, protože ostatní ji nevidí a tudíž nemají absolutní potuchy, proč se najednou chováte jako úplný pošuk. Jenže ani tak nenajde hnijící dávná skoroláska uspokojení a rozhodne se likvidovat hosty vašeho romantického hotýlku. Nezáviděníhodná situace, pravda?

No nic, nebudeme se dále trápit a vraťme se zpět do svých vlastních těl a zcela jistě spokojených životů. Tímto výletem jsme si jen lehce načrtli výchozí situaci pro další z řady amerických vyvražďovaček z let osmdesátých. Tentokrát ovšem opustíme vody klasické B produkce a vrhneme se střemhlav do temných hlubin filmařského hnoje. Pro čuníky zábava, pro jiné festival utrpení.

Všechny hlavní a důležité taháky této žánrové odnože jsou na svém místě. Dočkáme se více než štědré porce mizerného herectví, absurdních situací, nesmyslného chování postav a taky trochy té umělé krve a lehké erotiky. To vše s nedbalostí promícháno v nevábný koktejl laciné technické kvality připomínající domácí video majitele první barevné videokamery, ovšem s hrdostí podáváno jako hlavní chod večera. Ještě štěstí, že se film vedle nálepky horor honosí ještě jednou s nápisem komedie. To kdyby se diváci náhodou těm nechtě trapným situacím spíše smály než by se u nich třásly strachem.

Hodnocení2
Ambice tohoto snímku nesahaly rozhodně výš, než k utržení nějakého toho zázračného zeleného papírku svezením se na tehdy velice oblíbené vlně. A na výsledku to je bohužel více než znát.
20%

Sdílejte článek

  1. Solo 24 dubna 2012 v 14:14

    Lloyd Kaufman a jeho společnost Troma čas od času vezmou pod svá křídla i filmy jiných autorů, aby jim pomohli na svět. Tentokrát se však účastnili jen velmi okrajově a veškerá zodpovědnost tak přišla na vrub režiséru Merhimu, který určitě nepatří mezi neznámé tvůrce. Ve svých začátcích však příliš úspěchů neposbíral a ani tímto kouskem si zrovna dvakrát velké jméno neudělal. Celé to na mně působilo dosti amatérským nádechem, který se nám snaží nabídnout porci „céčkové“ podívané. Podobně jako u Tromy, tu máme šanci shlédnout porci nevkusného humoru (který zde ovšem není ani moc směšný), rádoby drsných scének pošplíchaných umělou krví a jiným marasem a taky několik obnažených dívek. Ty jediné asi stojí za zvýšenou pozornost.

    více: http://solo-solosworldofhorror.blogspot.com/2012/04/newlydeads-1987.html

Nový komentář