My soul to take (2010)


Český název: Vem si mou duši
Režie: Wes Craven
Rok výroby: 2010
Délka: 107 min
Země: USA

Hrají:
Max Thieriot … (Bug)
John Magaro … (Alex)
Denzel Whitaker … (Jerome)
Zena Grey … (Penelope)
Nick Lashaway … (Brandon)
Paulina Olszynski … (Brittany)
..a další

 

Příběh začíná slibně, ikdyž nezvykle velice akčně. V prvních deseti minutách se zde prolije více krve, než v celém zbytku filmu. Psychicky narušený muž zavraždí svou těhotnou manželku a policie přichází dříve, než stihne zabít i malou dceru. Proběhne krveprolití a přestřelka, při níž přijde o život spousta lidí a zdánlivě klíčová postava maniakálního vraha také umírá. Celé se to začne soustředit na přeživší jeho rodiny. To je dcerka, zachráněný chlapec z matčina lůna a také dalších pár dětí narozených ve stejný den.

Najednou se ocitáme o několik let dopředu a chlapci je nyní 16 let a společně s ostatními vrstevníky slaví hromadné narozeniny a výročí úmrtí maniaka. Věří se, že vstává z mrtvých a potuluje se kolem jezera, kde byl údajně zabit. Vše se zdá napínavé a divák se stále soustředí na děj, jenže pak se prolne nevysvětlitelnými vraždami oněch mladistvých. V tento okamžik se režisér snaží mást diváka o totožnosti vraha. Jenže právě tehdy film ztrácí na zajímavosti a ocitáme se v jakémsi marném pokusu o ztvárnění fenoménu „Vřískot“. Naprostá fraška a k smíchu přivádějící dialogy teenagerů. Patrně nejsympatičtější postavou se stane dívka Penelope, vnáší do děje jisté mystično a působí jako jasnovidka, jenže i po její smrti ztrácí film i tu poslední jiskřičku.

Celým dějem nás bude provázet hlavní hrdina, syn zesnulého maniaka Bug a jeho přítel Alex.

Z koho se nakonec vyklube zabiják, se dovídáme na konci celého filmu a jedině tady musím scénáristu pochválit za hravost, s jakou to podal. V jedné chvíli si máme myslet, že vrah je identifikován a v zápětí se skutečnost zvrátí a zase nevíme nic. Jenže těchto silných 15 min nezachrání celý film od úplného propadnutí.

Hodnocení3
Snímek jsem viděla, děkuji, ale mažu jej z počítače a uvolňuji místo pro něco hodnotnějšího.
30%

Sdílejte článek

  1. Solo 8 února 2014 v 19:09

    No nevím, ale řekl bych, že od začátku nového „tisíciletí“ to jde s Wesem z kopce. Neviděl jsem zatím všechny jeho filmy, ale ty poslední stojí za hovno. Moc se mi nelíbil ani Vřískot 3 ani 4 a tohle už vůbec ne. Cravene, Cravene, to zas byla kravina. Horor natočený snad pro dvanáctileté publikum by možná ještě dokázal zaujmout svou myšlenkou (pointou), ale to by to muselo být natočené úplně jiným způsobem. Další teen vyvražďovačka, která se nás snaží zaujmout především kupou nudných dialogů, toporných hereckých výkonů a minimem zajímavých scén nemá šanci na úspěch ani náhodou. Zvlášť když se většina mord scén opět odehrává mimo záběr kamery a ještě nám jsou nabídnuty tak uspávajícím způsobem, že to snad ani není možné. O logice se tu raději ani bavit nebudu. Přitom začátek, zas až tak hrozný nebyl. Připadal jsem si jak při sledování seriálu Dawson’s Creek – tady taky většina lozila oknem… Charakteristika jednotlivých postav byla tak ubohá, až se mi za ně chtělo „brečet“. Atmosféra až na pár okamžiků nulová a o napětí, bych taky raději nemluvil. Bylo tu sice možné narazit na několik zajímavých momentů, jenže ty to už prostě nedokázali zachránit. Zatím nejhorší režisérův film, jaký jsem měl možnost vidět.30%

  2. Frenk 9 listopadu 2011 v 15:02

     Wes Craven a jeho problémový film, který se nejdříve jmenoval 25/8, ale byl tak směšný, že studio ho raději přejmenovalo a konvertovalo do 3D. Každopádně se ani nechce uvěřit, že něco tak špatného natočila režisérská legenda. Debilní studenti pronášejí debilní řeči v debilním filmu, který naprosto nefunguje. Směšná hra na to, kdo je vrah mě v závěru neuvěřitelně rozesmála. Odpad!10 %.

Nový komentář