My Bloody Valentine (1981)


Režie: George Mihalka
Scénář: John Beaird
Rok výroby: 1981
Délka: 91 min
Země: Canada
Alternativní název: The Secret

Hrají:
Paul Kelman … (Jessie ‘T.J.’ Hanniger)
Lori Hallier … (Sarah)
Neil Affleck … (Axel Palmer)
Keith Knight … (Hollis)
Alf Humphreys … (Howard Landers)
Cynthia Dale … (Patty)
Helene Udy … (Sylvia)
Carl Marotte … (Dave)

 

Na zhlédnutí tohoto filmu jsem se hodně těšil, protože prostředí, ve kterém se točily záběry, je blízké mé domovině.

Zdař Bůh !!!

Ocitáme se v hornickém městečku Valentines Bluff, kde vrcholí přípravy svátku všech zamilovaných.

Většina občanů se těší na skvělý večer plný pijatyki a sexu.
Ovšem některé tíží smutná vzpomínka.
Před dvaceti lety se v den tohoto svátku stala v místním dole tragédie, při niž zahynulo několik horníků.
Přežil pouze jediný muž, který se z toho dočista zbláznil a slíbil všem, že pokuď ještě někdo v městečku uspořádá valentýnskou oslavu, tak ho stihne krutý trest.

Hrozba psychopata se už stala dávno báchorkou a tak se všichni soustředí na psaníčka pro své lásky s úsměvem na tváři.
Brzy se však objeví onen horník a s ním příchází první úmrtí…
Magor v černé kyslíkové masce a s krumpáčem v ruce jako vražednou zbraní pomaličku začíná terorizovat překvapené obyvatele.

Nejlepší je na My Bloody Valentine asi ten krumpáč s kyslíkovou maskou, ze které se hlasitě ozývá horníkův dech.
Je velká škoda, že tvůrci filmu neoslovili na efekty Toma Saviniho, protože to co se nám naskytne pří vyvražďovacích scénách je absolutní katastrofa.
Skoro žádná krev s neoriginálním nápadem.
Lze hodnotit jenom jako průměrný slasher, ve kterém chyběli už jenom Kuba Dařbuján a vyžratý Pandrhola.

Tímto zdravím všechny severomoravské havíře!
Dejte si chlapi bacha koho máte v partyji.

Sdílejte článek

  1. Solo 16 června 2014 v 13:38

    Už jsem o tomto starém slasheru slyšel opravdu dost (jak chvály, tak i kritiky), přesto jsem si jej šetřil na „lepší časy“. To samé bych mohl říct i o remaku, ovšem dneska jsem se rozhodl, že už není na co čekat a šel do něj. Těch cca devadesát minut uběhlo jako voda a popravdě jsem byl hodně překvapený, cože to mnozí považují za „kultovní“ záležitost. Již sami tvůrci řekli, odkud čerpali nápady a které starší kousky se pro ně stali inspirací, takže jde jen o další kousek, který se svezl na tehdejší vlně úspěchu. Každopádně bych nechtěl filmu upřít pěkné prostředí, ve kterém se z části film odehrával. Samotné doly ve mně vzbuzují spíš „odpor“ z té špíny a hlavně nebezpečí, které tam dole číhá, takže horníkem bych se určitě živit nemohl. Jednou jsme byli na exkurzi v Ostravském regionu (mimo jiné i v jednom dolu) a stačilo mi to. Obdivuju jejich nadšení z „fárání“, ale já byl rád, že jsem odtamtud vypadl. Netrpím klaustrofobií, jeskyní komplexy mi nevadí, ale ta přítomnost metanu…No abych se vrátil k tématu, pro natočení hororu je to však skvělé místo.
    Dokonce bych chtěl tvůrce pochválit i za vytvořenou atmosféru, která místy skutečně nabrala ty správné obrátky a napětí houstlo, jenomže se tu na můj vkus objevilo až moc nelogických prvků a to především co se „časového“ vnímání týká. Pokud nebyl náš horník s krumpáčem superman, nebo neměl boty na tryskový pohon, prostě neměl šanci všechno stíhat (roznášet Valentýnky, vraždit, chlastat – přesouvat se na různá místa, aby tam naaranžoval své oběti,…) a ještě sebou tahat ten krumpáč. Tyhle do očí bijící kiksy a ohromně „šokující“ závěr snížili mé hodnocení na průměr. Za určitých okolností bych byl schopný dát tomu i víc, ale to by se k tomu nesměli ještě přidat ty údajně „skvělé gore scény“ (potažmo efekty).
    Podotýkám, že jsem viděl UNCUT verzi a některé mord scény byly gumové až běda. Samozřejmě že ne všechny, ovšem i těch pár mi docela zkazilo náladu. Naštěstí tam byla ona scéna s pračkou a pohledná Lori Hallier.

Nový komentář