Mother (1995)


Český název: Smrtící láska
Režie: Frank LaLoggia
Rok výroby: 1995
Délka: 96 min
Země: USA
Alternativní název: Haunted Heart

Hrají:
Morgan Weisser … (Tom Hendrix)
Diane Ladd … (Olivia Hendrix)
Ele Keats … (Audrey)
Olympia Dukakis … (Mrs. Jay)
Matt Clark … (Ben Wilson)
… a další

 

Nadaný mladík Tom žije se svou matkou Olivií a pomáhá jí vést malý obchůdek s pohlednicemi. Žijí docela poklidný a harmonický život, ovšem jen do chvíle, kdy mu matka začne razantně zasahovat do soukromí. Nikdy se pořádně psychicky nevzpamatovala ze smrti muže a svého syna miluje nadevše, nehodlá se o něj však s nikým dělit a hlavně o něj nechce přijít. Z toho důvodu mu zatajuje doporučené dopisy z prestižní školy, kam se hlásí na studium a stejně tak nehodlá překousnout, že se Tom zahleděl do pohledné dívky Audrey. Citlivý Tom se začíná bránit a vzdoruje, což Olivia nehodlá dopustit a je schopná udělat cokoliv, aby o něj nepřišla a už vůbec se nehodlá o něj s nikým dělit!

Jste-li maminčin mazánek a jí tak trochu hrabe ve věži, dávejte si raději pozor, abyste nedopadli podobně jako hlavní hrdina tohoto filmu. Je známo, že hodně matek je doslova fixovaných na své synáčky a jejich děvčata pak mají poněkud problémy s nimi vyjít. Předem bych chtěl upozornit, že tento video film je především psychologickým thrillerem s několika hororovými prvky nežli čistokrevným hororem. Samotná zápletka neoplývá zrovna nejoriginálnějšími nápady (podobných filmů existuje docela dost, nu většina z nich je ovšem mladšího data vydání. To jen tak na okraj.

Bohužel začátek se nese v dosti pomalém a tak trochu i nudném duchu. Tom totiž není žádný rebel, ale hodný kluk, který rád kreslí, nesnáší problémy a s holkama taky nemá žádné zkušenosti – vždyť se od matky skoro nehnul a jediná, která jej osahávala, je nadržená stará ženská (hrajíc si na kamarádku jeho matky). Ovšem ve chvíli, kdy mu zabrní v kalhotách a on se zahledí do Audrey, nastávají problémy. Matka totiž není už hodně dlouho v psychické pohodě, no a tak se alespoň trošku zlepší i atmosféra. Nejprve díky vzájemným rozepřím a následně přijdou na řadu i poněkud drastičtější scény. Olivia je totiž schopná jít i přes mrtvoly!

V tu chvíli se mi film začal i líbit. Přitvrdilo se, herci taky nebyli vyloženě marní (Diane Ladd podala slušný výkon, Olympia Dukakis správně slizká sousedka a Ele Keats pěkné děvče). Jen ten hlavní hrdina byl takový ňouma. Navíc když už se tu přitlačilo lehce na pilu, bylo cítit ve vzduchu i jisté napětí (scéna v koupelně, konfrontace s doktorem). Nejvíc na škodu bylo, že s tím tvůrci otáleli zbytečně dlouho.

Hodnocení4
Smrtící láska tak v konečném zúčtování sice nikdy nebude patřit mezi moje oblíbené kousky, ale vyložená katastrofa to taky není. Několik slibných momentů se tu najít dá a rozhodně jsem rád, že nemám takovou matku.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář