Mortuary Collection, The (2019)


Scénář a režie: Ryan Spindell
Rok výroby: 2019
Délka: 108 min
Země: USA

Hrají:
Clancy Brown … (Montgomery Dark)
Caitlyn Custer … (Sam)
Ema Horvath … (Sandra)
Jacob Elordi … (Jake)
Christine Kilmer … (Emma)
Mike C. Nelson … (Dr. Kubler)
Eden Campbell … (Katie)
… a další

 

Starý šéf pohřebního ústavu, který má úsměvné jméno Montgomery Dark, hledá do svého provozu asistenta na výpomoc. S překvapením se mu u dveří objeví mladá blondýnka Sam. Při pohovoru a následné prohlídce pracoviště chce dívka poslouchat děsivé příběhy a Montgomery jí vyhoví. Groteskní historky jsou však jen předkrmem před finálním podpisem nové pracovní smlouvy.

Příběhy jsou zpočátku skutečně úsměvné. Krátkého segmentu s příšerou za zrcadlem nebo příběhu o nechtěném početí se bát nebudete. Jak snímek postupuje, zlepšuje se naštěstí i jeho kvalita a ve finále nechybí pěkná pointa. Pro otrlého diváka bude i tak The Mortuary Collection spíše večerníčkem před spaním…

Co se povedlo, je rozhodně milá retro atmosféra, která má takový ten „burtonovský“ nádech. Potěšující také bylo využití spíše praktických efektů a masek, proti nimž stojí v opozici digitální skřeti, kteří si sem bohužel taky našli cestu. Celkově kladné pocity podtrhují i snaživí herci, z nichž samozřejmě nejvíce utkví Montgomery Dark, pod jehož maskou jsem vůbec nepoznal hlavního dozorce z Vykoupení věznice Shawshank.

O dalších příbězích nemám příliš chuť psát. Vrcholem snímku je pro mne scéna konce segmentu, v němž muž zabije svou ženu, o kterou se už nevydrží dál starat…

Hodnocení6
The Mortuary Collection je milá jednohubka, která asi málokoho urazí. Sice příliš nevyděsí, lásku k našemu žánru ale autoři nezapřou.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář