Mortuary (2005)


Český název: Márnice
Režie: Tobe Hooper
Rok výroby: 2005
Délka: 94 min
Země: USA
Alternativní název: Six Feet Under

Hrají:
Dan Byrd … (Jonathan)
Denise Crosby … (Leslie Doyle)
Stephanie Patton … (Jamie)
Alexandra Adi … (Liz)
Rocky Marquette … (Grady)
Courtney Peldon … (Tina)
Bug Hall … (Cal)
Tarah Paige … (Sara)
Michael Shamus Wiles … (šerif Howell)
Price Carson … (Bobby Fowler)
Lee Garlington … (Rita)

 

Příběh sleduje rodinu Doyleových – matku Leslie a její dvě děti, Jonathana s Jamie – která se stěhuje do staré a opuštěné márnice. Maminka Leslie je patoložka, a plánuje v márnici zprovoznit svoji živnost, a tak se hned pustí do zařizování. Doufá v také v pomoc Jonathana, ten ale zamíří do města a zajistí si místo v baru paní Rity. Tam se seznámí se sympatickou Liz a jejím kamarádem Gradym. A pak také s trojící místních výrostků – playboyem Calem a “jeho” dvěma děvčaty Tinou a Sarou.
V márnici se mezitím začínají vyskytovat podivné věci. A to poté, co se Leslie zraní na ruce a kapky její krve se dostanou do odpadu. Pak se na zdích celé márnice začne objevovat podivná černá plíseň, jejíž výskyt nejspíše způsobuje něco tajemného pod zemí. Brzy poté začnou mizet první lidé a vše poukazuje na skutečnost, že s márnicí a jejím okolím není vše v pořádku. A k tomu všemu je zde ještě legenda o Bobbym Fawlerovi, což byl jeden z původních majitelů…
Kdo bude obětí a kdo přežije? Docela snadno se dá uhádnout, že mezi oběti se zařadí Cal a jeho dvě prsaté kočky. Přibude někdo další nebo se Doyleovy s Liz a Gradym dokážou ubránit a najít způsob, jak zombíky zahnat zpět pod zem?

 

Hodnocení4
Od režiséra Hoopera jsem rozhodně čekal víc. Od začátku sice vcelku úspěšně vytváří působivou atmosféru, avšak v závěru, kdy děj graduje, se to celé zvrtne pouze v divokou honičku v podzemí hřbitova. A zombie? Ti se objeví až v posledních asi 20ti minutách a kromě toho, že zvrací černou tekutinu své oběti do úst, se nijak nepředvedou. Herecké výkony jsou spíše neherecké. Možná kromě malé Jamie, u níž jsem měl chvílemi pocit, že se snad vážně bojí.
40%

Sdílejte článek

17 komentářů

Přidejte svůj komentář
  1. Eraserhead 6 prosince 2009 v 12:15

     Solo: Tohle může mít jen jedno vysvětlení – buď lidi prostě nepoznají kvalitu (a proto solí málo procent skvělým filmům a hodně procent blbostem) a nebo je můj vkus tak vyhraněný a prostě miluju brak. V každém případě si na tomto svém vkusu docela zakládám 🙂 a baví mě. Má to jednu výhodu, nikdo mě neotravuje řečma jako – hele, doporuč mi nějaký film/knihu nebo puč mi nějaký dobrý film, páč ti, co to zkusili, to udělali jen jednou…. 🙂

  2. Solo 2 prosince 2009 v 16:31

     Tak dneska jsi první, kdo mě rozesmál. Díky 80% tomuhle paskvilu může dát jen sebevrah, nebo blázen neber ve zlém. Jak vidím tak tě dokonce i jeden zřejmě opravdý znalec předběhl a nasolil i 90% takže je to v pořádku Když jsem na to na silvestra čuměl já i dalších 7 lidí, tak mi začalo být na zvracení. Nejspíš to bylo tím chlastem, ale tímhle filmem u mě Hooper klesl opravdu hluboko.

  3. Eraserhead 2 prosince 2009 v 16:19

     Sakra lidi, by mě teda zajímalo, co přesně od hororu očekáváte? Tohle je celkem slušná jízda v duchu osmdesátých let, která se trefila do mého gusta. Jestliže jsem dal Lesům 60%  za to, že z námětu a atmosféry nevymáčkly víc (a celý film na to potenciál měl), tady klidně dám i těch 80%, protože Tobe z toho vymáčkl všechno, co šlo. Víc už s tím udělat nešlo a mě to takhle, jak je to udělaný, stačí. Zvracení do úst, všechny scény z márnice a práce na mrtvolách, jsou docela zajímavé úseky. Jediný, co mi trochu vadilo, byl samotný závěr filmu, ten si Tobe mohl klidně odpustit, zas až tak se toho ducha osmdesátek držet nemusel.

Nový komentář