Monstrous (2020)


Režie: Bruce Wemple
Rok výroby: 2020
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Anna Shields … (Sylvia)
Rachel Finninger … (Alex)
Grant Schumacher … (Jamie)
Hannah McKechnie … (Molly)
Catharine Daddario … (Haley)
… a další

 

Sylvia se nechá přemluvit svým kamarádem Jamiem, aby s ním odjela do Adirondackého pohoří, přesněji do blízkosti městečka Whitehall, kde se podle mnoha svědectví má vyskytovat legendární Bigfoot. Před časem tam totiž zmizela jejich známá Dana a jako spousta dalších žen se nejspíš stala obětí bájného tvora. Jenomže těsně před odjezdem se Jamie otráví jídlem a Sylvia je nucena cestovat s neznámou Alex, která se s nimi domluvila na svezení přes chat. Mezi oběma dívkami to zajiskří a nic jim nebrání užívat si lesbických radovánek. Ovšem jen do chvíle, kdy dorazí na místo a to začne vydávat jedno děsivé tajemství za druhým…

Tentokrát Bruce Wemple docela překvapil, tedy hlavně tím, že nechal scénář zcela na herečce Anně Shields (což se následně opakovalo i u filmu Dawn of the Beast (2021)). Díky tomu byl jeho milovaný Bigfoot potlačen do pozadí a větší část zápletky se točí okolo lesbického sbližování dvou hlavních protagonistek. To už zas tolik neuspělo u samotných diváků, protože kromě zajímavého úvodu se dost dlouho čeká, než se začne dít vůbec něco zajímavého. Chlupáč se poté ještě párkrát mihne před kamerou, ale až v samotném závěru dostane více prostoru.

Hlavní prim tu totiž hraje ponuré tajemství jedné z postav, ukryté ve sklepení. Přece jenom se ukáže, že Bigfoot zas až takové „zlo“ nepředstavuje – lidi jsou mnohem větší bestie. Bohužel se ukázalo, že v tomto filmu většina zúčastněných podává až ochotnické herecké výkony, což dost kazilo dojem a hlavně atmosféru u násilných scén. A to byl docela velký problém! A nepomohla tomu ani nahota – která jinak u filmů Bruce Wempleho nebývá zvykem.

Monstrous se snažilo jít jinou cestou než většina filmů, ve kterých se objevuje Bigfoot, ale nevím, zda to zrovna v tomto případě byla nejšťastnější volba. Mysterióznost totiž byla potlačena do pozadí před kriminální a dramatickou vložkou zápletky a ta měla dost chabou kvalitu. Pár nepatrných záblesků slušné atmosféry i špetka brutality by se tu našla, ale ani to nestačí alespoň k průměrnému ohodnocení.

Hodnocení3
Jeden z těch nízkorozpočtových filmů, který měl dobrou myšlenku, ale dost mizerné provedení. Což se samozřejmě dost projevilo na samotném hodnocení nejen v mém případě, ale i napříč internetem.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář