Monster Hunter (2020)


Český název: Monster Hunter
Scénář a režie: Paul W. S. Anderson
Rok výroby: 2020
Délka: 99 min
Země: USA / Německo

Hrají:
Milla Jovovich … (Artemis)
Tony Jaa … (Lovec)
Ron Perlman … (Admirál)
T. I. … (Lincoln)
Diego Boneta … (Marshall)
Meagan Good … (Dash)
… a další

 

Paul W. S. AndersonMilla Jovovich sice ukončili filmovou sérii Resident Evil, na poli akčních her ale zůstali. Jen vyměnili zombíky z Racoon City za příšery z jiné dimenze. Je libo další výplach, u kterého netřeba přemýšlet? Toť věčná otázka.

Už první sekvence dávají tušit, v jakém stylu Monster Hunter pojede – Ron Perlman s šílenou parukou si to brázdí se středověkou lodí po vyprahlých dunách vstříc podivnému majáku a proti němu bojuje rozzuřený písečný Triceratops. Pojďme zpátky na Zemi. Oním blesky obklopeným majákem je vlastně nestabilní teleport, který vcucne do svého světa občas i něco z toho našeho. No a tentokrát měla tu smůlu jednotka pod vedením velitelky Artemis.

Monster Hunter je prostě béčko s dvoustránkovým scénářem. Jako něco od Asylum, může si leckdo říct. Co jej povyšuje, jsou triky, poněvadž nějaký šílenec svěřil Andersonovi 60 milionů dolarů, takže všechny ty příšerky vypadají dobře. Tvůrci se vůbec snaží, aby to celé vypadalo dobře, odcejpalo to a aby nikdo neměl čas se příliš nimrat v tom, kolik Milla Jovovich dokáže během jednoho filmu přežít smrtelných pádů.

Konfrontace s příšerami – které jsou většinou směsicí draků a dinosaurů – je rovněž vtipná. Rychlopalné zbraně jsou jakožto neúčinné vyměněny za kostěné palice, mačety a luky. Atmosféra je samozřejmě v rámci žánru uvolněná, nesčetným pokusům o hrdinčinu smrt navzdory. Z hororového hlediska tak na mě udělal dojem pouze klaustrofobický únik z podzemního hnízda škorpiónova.

Monster Hunter zkrátka prosí diváky, aby si z něj udělali „guilty pleasure“. Ostatně jedné postavě zde dělá kuchaře hominidní kočka. A dozvíte se, že láva ze sopky je zdrojem pro teleport. Kdo by to však řešil, když je ten nesmysl vlastně opravdu přiznané „nevinné potěšení“.

Hodnocení5
Monster Hunter je typem filmu, který nemusíte vidět (a už vůbec ne v kině). Přesto pokud se ve vás občas probudí fanoušek jednoduchých pitomostí, úplně vedle nešlápnete.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 16 dubna 2022 v 19:04

    Resident Evil jsem si coby herní sérii opravdu oblíbil, filmová mě už zas tolik neokouzlila, ale to neznamená, že by se mi nelíbila. Paul W.S. Anderson i Milla Jovovich dokázali v některých dílech potěšit mé choutky a tak jsem jim samozřejmě chtěl dát šanci i tentokrát. Je pravda, že herní sérii Monster Hunter jsem nikdy nehrál ani jí neznám, takže nemůžu soudit, do jaké míry se jim to povedlo, ale samotný film mě nějak závratně neokouzlil. To můžu říct hned narovinu. Přece jenom jsem čekal něco jiného, než se mi nakonec dostalo a zřejmě ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem u jeho sledování vyprskl smíchy nad jeho trapností či si jen klepal na čelo nad jeho stupiditou. A to mám podobně laděné kousky celkem v oblibě. Tohle akční fantasy si mě tedy moc nezískalo. Proč? Příběh samotný byl plochý jak hrudník samotného režiséra a jeho stará na tom nebyla o moc lépe. Nesmrtelná Artemis přežila vše možné i nemožné a stala se přesně tím tipem hrdinky, které zrovna moc nemusím, protože jim nevěřím jejich „žití“. Během první půlhodiny je její jednotka rozmetána na sračky nejen písečným tvorem s rohy (Diablos), ale i škorpioními polo-vetřelci (Nerscyllas) a já si říkal, no tak to bude pěkný vopruz sledovat jenom zestárlou Millu, které neslezla rtěnka z úsměvu během celého filmu. Naštěstí se na scéně zjeví lovec Tony Jaa a jejich vzájemné škádlení přeroste v celku sehranou dvojku. Jejich boj s monstry se mi líbil i díky zbraním – paradoxně tam kde byl totálně na hovno těžký kulomet, granáty, raketomet, kulky ze samopalů a pistolí, tam v pohodě obstál zápalný/výbušný šíp, pár starých mačet a dýk. No vždyť říkám, že jsem se nasmál téměř celý film. Jediné co mě opravdu vykolejilo, byl Ron Perlman v paruce. Vypadal jak vysloužilá bukvice a je to jedna z nejhorších rolí, ve které jsem ho kdy viděl hrát. To už ten Kocour Mikeš v kuchařských hadrech byl mnohem lepší (mimochodem, nenechte si ujít jeho scénu během závěrečných titulek). Ten létající drak už tu byl spíš dost přes čáru, ale chápu, že potřebovali ještě poslední finální bossfight. Prostě taková pohádka pro dospělé, která měla dle mého rozhodně navíc. Bohužel se nechal Anderson dost unést a celému světu ukázal své slabiny. Dobré filmy přestal točit už dávno, teď poslední roky je z něj jen hodně průměrný režisér, který má štěstí, že vždycky dostane dost velký rozpočet…40%

Nový komentář