Messengers, The (2007)


Režie: Oxide Pang Chun, Danny Pang
Rok výroby: 2007
Délka: 84 min
Země: USA / Kanada

Hrají:
Kristen Stewart … (Jess)
Dylan McDermott … (Roy)
Penelope Ann Miller … (Denise)
John Corbett … (Burwell)
Evan Turner … (Ben)
Theodore Turner … (Ben)
William B. Davis … (Colby Price)
…a další

 

Rodina Solomonových se přistěhuje na farmu, kde hlava rodiny Roy potřebuje sklízet slunečnice, jelikož jsou ve vážné finanční situaci. Slunečnice jsou krásné, chata a stodola jsou na první pohled samy o sobě děsivé. Tomuto dojmu ještě přidávají havrani, kteří se chaty nějak podezřele drží. Uvnitř chaty není na první pohled nic zajímavého, teprve když se nejmladší člen rodiny Ben (asi dvouleté miminko) začne chovat divně. Neustále ukazuje někam, kde nikdo jiný nic nevidí. Vypadá to, že si Ben s někým hraje, přitom s ním nikdo není. Všichni se tohle chování snaží ignorovat. Ovšem Jess, jeho sedmnáctiletá sestra, začne vídat podivné, až hrůzostrašné věci. Začne vídat přesně to, co vidí Ben. Pro Jess je to ta nejhorší noční můra, jakou si dovede představit, proč to ale vidí jenom ona s Benem? Chvíli před tím, než Jess začne vídat tyto věci, se z čista jasna ukáže chlápek jménem Burwell. Nemá žádnou rodinu, ale má pušku a je pracovitý. Za pár šupů začne pomáhat Royovi se sklizní. Co má ale Burwell společného s touto farmou? Kde se tam jen tak vzal?

Z popisku příběhu a děje lze soudit, že nic moc inovantního nám tento film nepřinesl. Během sledování filmu nečekejte žádné dějové zvraty, pouze vás čeká menší překvapení nakonec. Když už jsem u toho, ten konec mi přišel hodně pokažený až absurdní. Ale, nebudu spoilerovat, uvidíte sami. Co se týče efektů, musím tvůrce pochválit. Efekty jsou realistické a hodně děsivé. Lekacích scén zde je jako mravenců v mraveništi, některé jsou parádní, jiné jsou “jenom” dobré. Všechny vás ale vyděsí.

Kristen Stewart podala jako jediná celkem slušný výkon. Ostatní herci stáli za houby. Zvukové efekty jsou super, hudba ale není nic moc. Moc ji během filmu neuslyšíte, to co ale uslyšíte se mě osobně moc nelíbilo. Taky mi to nepřišlo k tomuhle tématu vhodné.
Scénář je napsaný poměrně dobře, pár hloupostí se v něm najde, ale ty jsou celkem nepatrné. Za to režie je perfektní. Aby taky ne, bratři Pangovi jsou zkušení horroráci, takže jestli jsem si něco od tohoto filmu sliboval, tak to byla skvělá režie.
Střih se myslím povedl na jedničku s hvězdičkou, tak bych neměl co vytknout. Kdežto kamera mě trochu zklamala. Nejednou jsem se nevyznal v dané scéně, a to kvůli kameře. Ale pryč od technických nedostatků, co taková atmosféra? Atmosféra je v tomto filmu ponurá a zaručeně vás vtáhne do děje. U ní taky nemám co vytknout.

+ Režie a střih
+ Atmosféra
+ Efekty
+ Lekací scény

– Nejasnosti ve scénáři
– Herecké výkony
– Kamera
– Hudba
– Nepodařený konec

Sečteno podtrženo:
The Messengers nepřináší nic nového nebo inovantního. Tohle jsme viděli už hodněkrát a existuje nespočet lepších filmů na tohle téma. Na druhou stranu, atmosféra vás vtáhne, lekaček je hodně a opravdu vás vyděsí a na filmu není prakticky co chápat, protože jediné překvapení/zvrat je na konci, a tím to pěkně pokazili.

Hodnocení5
Takže, když se budete nudit a budete mít někoho, s kým byste se rádi zabáli, tohle je na to jedno podívání dostačující. Když navíc oba vypnete mozek, mohli byste z toho mít i skvělý horrorový zážitek.
50%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

j.calling.2bad ( profil autora )

Miluju horror jakožto žánr veškerého umění, ať už jde o filmovou či herní branži, nebo i kresby, obrazy, hudební motivy apod. Kromě horroru samozřejmě zbožňuju i komedii, no a když se oba žánry zkloubí, vznikne Braindead, Evil Dead a podobné klasiky. To dává smysl, ne? Miluju karty. Ani ne tak moc karetní hry, jako čistokrevnou manipulaci s kartami (to jest impromptu karetní magie, neboli "hospodské" karetní triky, které vyžadují pouze a jenom balíček karet. I když jsem ale ozbrojem pouze jedním normálním balíčkem karet, můžu se pyšnit tím, že mám mocnou zbraň, neboť mé prsty jsou šikovné a ruce rychlé. Nikdy ale není na škodu využít i nějakou specialitku, která následně vyzdvihne zdánlivě hospodský trik do nadpřirozených výšin, kdy už mi lidé začínají říkat "tak mi něco ukaž, Copperfielde". Stojí to neskutečný prachy, ale v mým životě jsem asi nemohl učinit lepší investici. Několik let tvrdého tréninku a zaručuju se jako někoho, kdo vám pořádně zavaří v hlavě. Budete se zoufale snažit pochopit, a já budu pokračovat, budu vám ukazovat další a další věci, které jsou čím dále méně uvěřitelné a více nepochopitelné, až to konečně vzdáte, vyserete se na myšlení a jenom si užijete pohled na dění v cizích rukách. Je to prostě krásný pocit, když se člověk má čím pochlubit. Miluju angličtinu a podle toho to taky tak vypadá. Počet for, které pravidelně navštěvuju a do kterých přispívám je velký, a více než polovina je právě anglická. Jo, fakt je to dobrej pocit, když se člověk má čím pochlubit. Je mi 16 let a od dob, kdy jsem vylezl z plenek jsem nepustil karty z těch malých ručiček. O pár let později jsem zase nevynechal příležitost věnovat se angličtině. Roky plynuli, já se zlepšoval. A při vší upřímnosti jsou to jediné dvě věci, kterými se můžu skutečně pochlubit a směle říct, že díky nim vyčnívám z řad teenagerů. Jo, dělám s Photoshopem, manipuluju s fotkama a říkám si, že mi to po těch třech letech učení se se zmíněným fotokrámem docela dobře jde (viz. mé webovky, které skutečně mé weboky vůbec nejsou :-P). Tak či onak, v životě jsem zatím dokázal celkem hovno (když nepočítám zlepšování se v jistých schopnostech na samu sobě), ale vždyť mi není ani 18, tak kdo by ode mě už teď čekal nějaký výrazný výsledky, no ne?

 1. Profilový obrázek
  Solo 2 června 2010 v 15:18

  Já jsem byl oproti Frenkovi docela spokojený. Bratři Pangové jsou moje krevní skupina a 
  na jejich filmy se podívám vždycky velmi rád. Ani tentokrát mě v žádném
  případě nezklamali. V první řadě chci pochválit výběr herců, kteří v 
  čele s Kristen Stewart předvedli velice solidní výkony. Po trikové
  stránce nemám rovněž skoro co vytknout, ale souhlasím s tím, že scénář
  je místy hodně děravý a snadno předvýdatelný. To mi však nezabrání
  ocenit celkovou kvalitu filmu i vysokým hodnocením.

 2. Profilový obrázek
  Frenk 2 června 2010 v 15:02

  Ne a ne a ne. Od režisérů bravurního duchařského hororu Oko jsem si sliboval něco víc než jen plejádu laciných lekaček. Bratři Pangové dokazují, že s Okem měli jen velké štěstí, jinak jsou to jen otročtí rutinéři, kteří sázejí na efekt. Prokletí domu slunečnic je další z řady hloupých hororů, který kupodivu nejvíce zachraňuje mladíčká Kirsten Stewart, na kterou se pěkně dívá… 30 %

Nový komentář