Megalodon Rising (2021)


Režie: Brian Nowak
Rok výroby: 2021
Délka: 83 min
Země: USA

Hrají:
Wynter Eddins … (kapitánka Lynch)
O’Shay Neal … (Ahearn)
Lisa Lee … (Tuan)
Freda Yifan Jing … (Dr. Lee)
Tom Sizemore … (Moore)
… a další

 

Čínská loď tajně operuje v amerických vodách a snaží se za pomoci speciálního zařízení vyřadit satelity a stáhnout tajná data. Jenže paprsek přitáhne pozornost tří prehistorických monster, která se ukrývala v hlubinách Tichého oceánu a loď se potopí. Jedinou přeživší doktorku Lee vytáhne posádka americké válečné lodi, které velí kapitánka Lynch (sestra hrdinky prvního dílu). Ti budou muset čelit nejen trojici Megalodonů, ale i další čínské válečné lodi, která připlula na místo téměř ve stejnou dobu. Vypuká tak nejen diplomatická válka, ale i boj o holé přežití. Gigantickým predátorům je totiž úplně jedno, jaké je kdo národnosti a ničí vše, co se jim připlete do cesty…

Jedná se o sequel filmu Megalodon z roku 2018. Opět ho má na svědomí společnost Asylum ve spolupráci se Syfy. Takže je asi všem jasné, že tady o žádnou hitparádu nepůjde a tento film klidně můžete minout bez povšimnutí. Už první díl byl céčkový paskvil a jeden z nejhorších filmů roku 2018 a tohle pokračování jej snad ještě předčilo. Ve špatném slova smyslu samozřejmě. Katastrofální scénář, triky, dialogy i herecké výkony nesmí chybět ani zde, jen tentokrát americko-ruské spory vystřídají ty s Číňany.

Spojitost s jedničkou je zde vedena přes sestru hlavní hrdinky z prvního dílu a vzpomínkových dialogů na události, které předcházely tomuto pokračování. Celkově se tu hlavně dost mluvilo, než aby se divák dočkal pořádné akce. Hromada nudných a nezáživných dialogů dokáží otrávit nejednoho diváka víc než nepovedení digitální Megalodoni. Ti sice provedou pár útoků, ale spíš tu hrají druhé housle (ostatně tak tomu bylo i v předchozím díle). Máme tak šanci si vychutnat hlavně záběry na digitální lodě, děla, pár výstřelů – to vše (ten samý záběr) se několikrát opakuje, až vás to po krátké chvíli začne nudit.

Ve vedlejší roli se i zde objevila jedna velmi známá tvář (Tom Sizemore), který se poslední dobou taky mihne v kdejakém braku, podobně jako jeho předchůdce Michael Madsen. Ten zas měl nalákat na své jméno v jedničce. Tom tady vypadá opravdu hrozně a viditelně ho to ani nebavilo. Ani se mu moc nedivím. Podobné filmy pomalu ale jistě začínám z celé své duše nesnášet a to ještě pár let zpátky jsem se u nich dokázal i jakžtakž pobavit. Už jich ale existuje takové množství, že na ně začínám být spíše alergický.

Hodnocení1
Megalodon Rising je zbytečné pokračování zbytečného filmu. Oba díly jsou céčkovým brakem a tohle je ještě horší než jeho předchůdce, a to už je co říct.
10%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář