Megaconda (2010)


Režie: Christopher Ray
Rok výroby: 2010
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Ted Monte … (šerif Wayne Carey)
Michelle Bauer … (Anna Carson)
Jessica Irvine Drake … (Wendy Armstrong)
Brianna Lee Johnson … (Tina)
Matthew Chandler … (Andy)
… a další

 

Sopečná aktivita a otřesy půdy spojené s dělnickými pracemi způsobí, že se z dlouhého spánku probudí prehistorické monstrum. Anakonda obřích rozměrů je pořádně hladová, a tak jí samozřejmě přijdou vhod obyvatelé nedalekého městečka, kteří se vydávají do přírody z nejrůznějších důvodů. Setkání s ní mnozí nepřežijí, ale těm, co měli štěstí, zprvu místní šerif nevěří, ovšem jen do chvíle, kdy se v ohrožení života ocitne sám, společně se svou rodinou a známými. Dokáží společně toto monstrum zastavit, nebo se sami stanou další obětí?

Christopher Ray je režisér, kterého asi netřeba dlouho představovat. Většinu své kariéry zasvětil točení céčkových nízkorozpočtových hororových či sci-fi braků pro společnost Asylum a jeho otcem je neméně „populární“ režisér a producent Fred Olen Ray. Ještě než začal pro Asylum točit, vytvořil dva nepříliš kvalitní monster kousky (tenhle je jedním z nich), čímž zřejmě upoutal jejich pozornost. Takže jak správně tušíte, i tohle je téměř odpadní záležitost s nepříliš povedeným příběhem, slabými speciálními efekty i téměř ochotnickými hereckými výkony.

Jen pro představu bych Megacondu přirovnal svou kvalitou k posledním dvou dílům Anakondí série. Scénář je plný stupidních situací a chování postav, které běhají sem a tam a obří digitální plaz je postupně sežere. S některými si dokonce chvíli hraje „na honěnou“, no a některé nechá z nepochopitelných důvodů utéct, aby o něm mohli vyprávět a přivést další oběti. Dále tu máme nedůvěřivého šerifa, jeho povedenou rodinku, vytočeného lovce, reportérku a kameramana, místní krásku – nevěrnici, no a samozřejmě pár obyvatel – turistů, kteří jsou tu jen pro navýšení celkového počtu obětí – prostě klasický standard. Smůlou je, že většina zúčastněných nejspíš použila scénář jako toaletní papír, ještě než si ho vůbec přečetla, a na kurzy herectví taky spousta z nich vůbec nechodila.

Hodnocení2
Megaconda vás tak zcela jistě neoslní vůbec ničím. Filmů o obřích hadech či samotné Anakondě je už natočených tolik, leč skoro žádný z nich nestojí za větší pozornost. A tento patří mezi ně zcela po právu.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář