Mega Shark vs. Giant Octopus (2009)


Český název: Megažralok vs. Obří chobotnice
Režie: Jack Perez
Rok výroby: 2009
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Deborah Gibson …(Emma MacNeil )
Vic Chao … (Seiji Shimada )
Sean Lawlor … (Lamar Sanders )
Lorenzo Lamas … (Allan Baxter )
Jonathan Nation … (Vince )
… a další

Podmořská vědecká ponorka řízená Emmou a jejím kolegou Vincem, právě sleduje chování velryb. Z ničeho nic se však tito velcí kytovci začnou chovat divně a narážet do ledovců. Způsobil to tajný armádní hlubinný sonar LFAS. Nikdo však netuší, že otřesy vysvobodili z ledových okovů dvě pravěké monstra. Ta se ihned chopí druhé šance a začnou požírat a ničit vše, co jim zkříží cestu. Profesor Sanders společně s Emmou a japonským kolegou Seijim musí rychle vymyslet způsob, jak oba netvory zastavit co možná nejdřív. Megalodon a obří Octopus mezitím způsobí obrovské škody a nezastaví je ani žádná armádní zbraň, která na ně byla použitá. Jejich jedinou šancí je přijít na to, jak obrátit oba tvory proti sobě.

Vůbec jsem před puštěním tohoto filmu neočekával, že bych jej mohl chválit a ono ejhle. Přestože ho má na svědomí mé ‘‘oblíbené‘‘ Asylum a jde o podprůměrnou podívanou, tak já se u jeho sledování moc nenudil, spíš jsem si to se smíchem užíval. Samozřejmě je film plný blbostí, nelogických scén, přemrštěných ataků monster a klasického opakování scén, ale místy se tvůrcům podařilo natočit opravdu několik unikátních směšných záběrů na které asi nikdy nezapomenu. Je to snad vůbec poprvé, kdy jsem zažil u asyláckého filmu, že dokázal vytvořit náznak zajímavé atmosféry, který jim vydržel až dokonce. Bohužel záporné věci opět převyšují ty kladné a tak i tento film pomalu, ale jistě směřuje do odpadních vod.

Ocenil jsem hlavně snahu či spíše samotnou myšlenku postavit proti sobě dva obávané pravěké vládce moří. Jenže většina dnešních monster hororů se potýká se stejným neduhem a tím jsou digitální efekty. Nejde už o žádnou poctivou ruční práci, ale jen počítačové animace, které vypadají ve finále otřesně. Zvláště když je má na starosti takový máchal jako Scott Wheeler. Zatímco Octopus vypadá v některých scénách docela dobře a rozhodně mě z obou monster zaujal nejvíc, tak Megalodon je doslova katastrofou. Filmy s přerostlým žralokem většinou dopadnou otřesně a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Už jsem vyděl hodně přemrštěných scén, jako třeba vybuchující piraně, chrochtající žraloky atd., ale aby dokázal žralok vyskočit a sežrat dopravní letadlo, nebo překousnout most v San Franciscu to už bylo moc i na mne. Tyhle scény jsou sice trapné, ale alespoň se u nich zasmějete. Někteří však spíše jen tak zavrtí hlavou a zauvažují jestli to nebude lepší vypnout.

Dalším velkým neduhem podobných kousků jsou neustále se opakující záběry. Na to je Asylum specialista a k naší smůle si vždy vybírají ty nejhorší scény. Na to jsme si však už u nich za ty roky zvykli. Asi nejpůsobivější scénou z celého filmu je závěrečný souboj obou monster, který se jim z části docela i povedl a já si tuhle pasáž pustil několikrát. Nezoufejte však, že už je nikdy neuvidíte! Ono totiž vzniklo minulý rok pokračování, které dopadlo stejně ‘‘úspěšně‘‘ ba ještě hůře než tento díl.

Docela zajímavým tahem bylo obsazení několika známých tváří. Odpadlík Lorenzo Lamas si už hodně dlouhou dobu nezahrál v ničem dobrém a většinou se objevuje jen v podprůměrných filmech. Neustále se snaží oprášit svou zašlou slávu, ale to už se mu zřejmě nepodaří. Hlavně když bude spolupracovat s takovými společnostmi jako je Asylum a Nu Image. Tentokrát se však o zábavu staral hlavně on a jeho hlášky.

Hodnocení4
Zdatně mu však konkurovala i popová kráska Debbie Gibson, která kdysi docela hodně frčela. Nyní se však musela spokojit i s podobnou rolí, protože kšefty se asi zrovna dvakrát nehrnou.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Nový komentář