Mangler Reborn, The (2005)


Režie: Matt Cunningham, Erik Gardner
Rok výroby: 2005
Délka: 84 min
Země: USA

Hrají:
Weston Blakesley … (Hadley)
Aimee Brooks … (Jamie)
Scott Speiser … (Mike)
Reggie Bannister … (Rick)
Juliana Dever … (Louise Watson)
… a další

 

Po sérii podivných úmrtí v prádelně Blue Ribbon následovalo několik dalších děsivých incidentů, a tak se tamní rozhodli prádelnu uzavřít a ďábelský mandl rozmontovat a rozprodat součástky po celých státech. Opravář Hadley Watson jich však většinu koupí a doma si z nich sestrojí vlastní stroj. Od té chvíle je však sám posednut temnými silami, které si neustále žádají čerstvou krev. Hadley začne unášet lidi z blízkého okolí a krmit jimi svůj ďábelský výtvor. Zrovna ve chvíli, kdy se do jeho spárů dostane atraktivní Jamie, se Hadleyho dům rozhodnou vyloupit dva zloději (otec a syn). Svou bláhovost si uvědomí hned záhy, co překročí práh domu, ve kterém zůstanou uvěznění a boj o holé přežití může začít…

Když v roce 1995 natočil Tobe Hooper první The Mangler podle předlohy Stephena Kinga, zaznamenal mezi diváky jistý úspěch. Z toho se roku 2002 rozhodl těžit i Michael Hamilton-Wright se svou dvojkou, jenomže to dopadlo vyloženou katastrofou. Místo posedlého madlu se děj točil okolo záludného počítačového viru a s původní myšlenkou to nemělo absolutně nic společného. Však ho také veřejnost i kritika řádně odsoudila a tvůrci si vysloužili i několik žalob na svou adresu. No a teď se vydala s kůží na trh dvojice Matt Cunningham a Erik Gardner.

Opět to nebylo nic světoborného, ale oproti dvojce to alespoň nedopadlo totálním fiaskem. Sice to celé působí dost lacině a sneslo by to vylepšení po všech stránkách, ale Reborn nám nabídne alespoň několik vcelku povedených scén a tu a tam na nás vykoukne i jakžtakž snesitelná atmosféra. Bohužel většina hereckých výkonů je doslova toporná, některé momenty jsou natočené opravdu směšným způsobem a určitě by se hodilo více zapracovat na celkové dramatičnosti, ale s mrzkým rozpočtem 200 000 dolarů se nedaly čekat zázraky. Až se divím, že se Aimee Brooks za ty prachy odhodlala vůbec svléct a natočit scénu ve sprše.

Psycho výraz hlavní postavy Hadleyho se mi líbil, jenže to jeho šaškování s kladivem bylo vyloženě trapné. Většina jeho postav se nechala až trapně přemoci (moc důvěryhodně to tedy nepůsobilo, no ono celkově chování postav v tomto filmu bylo dost na pováženou – otec a syn) až na tu úvodní bytovou bitku s Jamie. Samotný posedlý stroj taky nevzbuzoval moc velkou hrůzu, jako tomu bylo u mandlu v jedničce – tohle byl takový jeho chudý příbuzný s několika noži, sekáčky a pilou.

 

Hodnocení4
Inu The Mangler Reborn není ve své podstatě ničím jiným než nízkorozpočtovým pokračováním podprůměrné kvality, nicméně v porovnání s tragickou dvojkou nám nabídne o trochu lepší podívanou a několik zajímavých momentů.
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář