Mangler 2, The (2001)


Režie: Michael Hamilton-Wright
Rok výroby: 2001
Délka: 97 min
Země: Kanada

Hrají:
Lance Henriksen … (Headmaster Bradeen)
Chelse Swain … (Joanne ‘Jo’ Newton)
Philippe Bergeron … (Chef Lecours)
Dexter Bell … (Will Walsh)
Daniella Evangelista … (Emily Stone)
Miles Meadows … (Corey Banks)
Will Sanderson … (Dan Channa)
Jeff Doucette … (Janitor Bob)
…a další

 

Pokud jste se někdy rozhodli, že musíte tento film vidět, důrazně vás varuji … nečtěte to!
A pokud si to chcete přečíst vězte, že tento článek jsem zkopíroval, upravil a část i připsal z mého starého, na jiném webu umístěném.

O čem film je:
Film vypráví o super moderní škole, do které by snad chtěl chodit každý. Tělocvična, která se pomocí tlačítka dokáže “složit” a utvořit tak společenskou místnost, či kuchyně téměř samostatně fungující atd. Vše je poháněno jedním super počítačem a každá místnost i chodba je prošpikovaná kamerami.
A právě sem přijíždí problémová dívka, jenž si libuje v okultismu. To právě ona nainstaluje virus Mangler do hlavního počítače a způsobí, že všichni (asi osm lidí) co v noci ve škole jsou, začnou postupně umírat. Z počítače se stává monstrum, které se rozrůstá.

Můj názor:
Druhý díl, tentokrát o počítačovém viru s podivuhodným názvem Mangler se mnou doslova otřásl. Ne strachem, ale hnusem. Sorry že to tak musím říct, ale čeho je moc, toho je příliš. Většinou pokračování původního filmu je o dost horší a v tomto případě to je slabé slovo, ale řekněte, co je strašidelné na scéně, kde se hlavní postava setká s ředitelem vísícím ze stropu, z něhož čouhají drátky, jak ze staré televize a jeho jediným instinktem je… a teď pozor! Rozmnožovat se. Pro milovníky krváku tu také nastane velké zklamání. Vždy ve chvíli, kdy je osoba drcena či ničena Manglerem se záběr kamery nesmyslně obrací úplně jiným směrem, či obraz přeskočí na jinou scénu. Krve se dočkáte jen jednou, maximálně dvakrát, a to na stěně v prádelně a na zemi v tělocvičně.

 

Hodnocení1
Ne, takhle by horory neměli vypadat, v žádném případě. Obzvláště, když se původní film pišní nálepkou Stephena Kinga, který k prvnímu Mangleru napsal scénář. Ten ovšem kritizovat nemohu, s tím jsem neměl tu čest. Toto je můj názor a nikomu ho nepodsouvám, ale kdybyby se mě někdo zeptal, jaký je tento film, mou odpověď znáte: palec dolu.
10%

Sdílejte článek

Profilový obrázek

ondrej ( profil autora )

Jsem typický i netypický člověk, záleží na vašem úhlu pohledu. Patřím k fandům Stephena Kinga a hororového žánru vůbec. Mé koníčky zahrnují psaní vlastních příběhů, vědecký výzkum paranormálních jevů, filmařina (jak psaní recenzí, tak participace na jejich tvorbě). *** Profil na CSFD.cz: http://www.csfd.cz/uzivatel/65137-nach/

Nový komentář