Malevolence (2005)


Český název: Zlomyslný
Režie: Stevan Mena
Rok výroby: 2005
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Samantha Dark … (Samantha Harrison)
R. Brandon Johnson … (Julian)
Heather Magee … (Marylin)
Richard Glover … (Kurt)
Courtney Bertolone … (Courtney Harrison)
John Richard Ingram … (Sheriff Riley)
Keith Chambers … (Max)
…a další

 

Malevolence vypráví příběh o zlodějích – Julian, Courtney, Kurt, Max. A o matce a dceři – Samantha, Marylin. Banda zlodějů se domluví, že po krádeži si dojedou do klasického starého domu. Když jeden ze zlodějů (Kurt) hledá auto k odvozu, tak unese dceru s matkou. Po příjezdu sváže dvojici a nejednou ho přepadne osoba, kterámá přes hlavu pytel. Když přijede zbytek (Julian, Courtney), uvidí jen svázanou dvojici a parťák nikde.
Po zabití dalšího zloděje (Courtney) se rozhodne poslední Julian spolupracovat s rukojmíma. Tak začne hon na kočku a na myš. Přežijí útoky vražedného psychopata?

Souhrn:
Malevolence je klasické B-éčko, které se snaží udělat úctu starým slasherům ze 70 až 80 let. Jde to hodně vidět na atmosféře a na hudbě, kde neslyšíte žádnou, pouze klasické lekačské zvuky. Také stojí za zmínku, že film je podle skutečné události.
Taky jde lehce vidět, jak režisér vykrádá horrory, například Pátek 13. atd… Film je taky docela nudný, protože se tam nic moc neděje, pouze se utíká před zabijákem. Herečka v roli dcery vypadá jako by nevěděla co má dělat. S ostatními taky žádná sláva. Ve filmu není skoro žádná krev, což by u slasheru mělo být. Pro režiséra Stevan Mena je to první film a jak bývá zvykem, první filmy nejsou moc dobré. Ale připravuje druhý díl, takže držím palce a doufám že se mu to víc povede.

MÍNUSY – herecké výkony, na slasher žádná krev, nuda.
PLUSY – pocta starým filmům, atmosféra.

Hodnocení4
Pokud jste viděli všechny staré slashery, tak jděte do toho, aspoň si je připomenete. Pokud máte možnost vidět něco jiného, třeba již zmiňovaný Pátek 13., tak zkoukněte spíš ten, aby jste nebyli ze slasherů potom zklamáni.
40%

Sdílejte článek

 1. Profilový obrázek
  snenat3 7 května 2010 v 01:40

  Krytika krytika sama krytika na ten film s tych odporucani nizsie som si myslel co to bude za hovadina ale rysknem a dobre som spravil

  Bol to film nad uroven film ktory ma prekvapil po tej krytike

  Bol to super film z atmosferou a dobrou, z dejom malo to spad a absolutne som sa pri tom nenudil jedine co sa mi nepacilo  ja chapem ze z policajtov robia debilov ale tak ako debila spravili v tom filme sa mi nepacilo inac super film  nesuhlasim s krytikou a davam 80%     

 2. Profilový obrázek
  Solo 25 února 2010 v 21:09

  Podprůměrný film u kterého jsem měl co dělat abych neusnul. Začátek se
  mi ještě docela líbil, ale jak čas plynul změnilo se mé očekávání z
  dalšího dobrého slasheru na polospánkový relax, ze kterého mě většinou
  probudil řev hereček, které bezdůvodně přicházely o své hlasivky. Z
  toho co jsem viděl se mi líbila asi patnáctiminutová pasáž jinak to
  byla celkem bída.

 3. Profilový obrázek
  Eraserhead 18 června 2009 v 23:31

   Mno, je fakt, že to vykrádá kde co, ale narozdíl od Zbyňka bych já doporučil spíše tohle než Pátek 13. Taky bych se Zbyňkem nesouhlasil v tom, že ve filmu není hudba. Je tam! Místy nic moc, místy docela zajímavá. Pravda, film nepřináší vůbec nic nového, je to jen recyklace již několikrát viděného, herecké výkony nejsou nic moc (již nemluvě o českém dabingu), vyústění zápletky odhadnete hodně brzo (ale alespoň tam nějaké je), ale je tam místy dobrá atmosféra a dobrá kamera. A ač vrah vypadá jako Jason z Pátku 13 a je z počátku snímán jako Michael z Halloweenu, přesto se mi docela “zamlouvá”. Nevím, ten film prostě obsahuje něco, co mě nutí dát mu 60%.

Nový komentář