Madman (1982)


Režie: Joe Giannone
Rok výroby: 1982
Délka: 88 min
Země: USA

Hrají:
Gaylen Ross … (Betsy)
Tonny Fish … (T. P.)
Harriet Bass … (Stacy)
Seth Jones … (Dave)
Paul Ehlers … (Madman Marz)
…a další

 

Madman Marz byl parchant, který povraždil celou svou rodinu, za což byl po zásluze svými sousedy oběšen. Ale tihle týpci mají pekelně tuhý kořínek a nějaké, byť kolem jejich obtloustlé šíje sebepečlivěji utažené lano, ještě neznamená jejich trvalý pobyt na onom světě. Tělo zmizelo a z pana Marze se stala legenda strašící malé děti u táborového ohně. No a nebyly by to malé děti, kdyby se nepokusily pravdivost této historky otestovat a tím rozpoutat krvavé žně.

V hlavní roli nelítostný stroj na porcování promiskuitních adolescentů, přerostlý, neoholený Yeti, který se potlouká po lese (tedy pokud je zavolán, jinak si spokojeně vegetí ve svém polorozpadlém domě) s lehkostí víly Amálky (to jako opravdu) a likviduje každého, kdo se mu připlete do cesty. Jako protihráče (a maso na porážku) mu osud přihrál (zcela nečekaně) skupinku táborových vedoucích, jejichž dutiny lebeční vyplňuje vedle myšlenek na ustavičnou kopulaci už jen vzduchoprázdno.

Je sice zvykem, že mládež v tomto hororovém subžánru nikdy nepatřila mezi budoucí jaderné inženýry či specialisty v oblasti neurochirurgie, ale to, co je vidno v tomto filmu, zavání silnou parodií. Především dívčí část by mohla hrdě kandidovat do jakéhokoli osazenstva kurníku a i tam by vedle zasloužilých nosnic hrály až druhé (a třetí) housle. Nemluvě o tom, že ani jedna z těchto dívčin nepobrala příliš šarmu, ale to je jen otázka osobního vkusu.

Od vyvražďovaček nebo chcete-li slasherů se toho příliš neočekává. Většinou si vystačí s nějakým tím prostým dějem orámovaným několika kreativními skony, špetkou lehké erotiky a samozřejmě trochou toho napětí a strachu vyvolaným hlavně ústředním zabijáckým monstrem.

Hodnocení3
Bohužel ani v jedné z těchto věcí se Madman příliš nevyznamenal (vyjma jednoduchého děje) – vrah vypadá směšně, těch několik málo vražd brzy nudí a s těmi lechtivými scénami také rozhodně žádnou díru do světa neudělá. Přitom samotný úvod je zvládnut zcela na výbornou a dokáže navodit požadovanou atmosféru. Ta ale záhy bere za své a vše brzy upadá do stereotypních kytek.
30%

Sdílejte článek

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář