M3GAN (2023)


Režie: Gerard Johnstone
Rok výroby: 2023
Délka: 101 min
Země: USA

Hrají:
Allison Williams … (Gemma)
Violet McGraw … (Cady)
Ronny Chieng … (David)
Amie Donald … (M3gan)
Brian Jordan Alvarez … (Cole)
Jenna Davis … (hlas M3gan)
… a další

 

Když při autonehodě zemřou rodiče malé Cady, rozhodne se její teta Gemma být jejím opatrovníkem. Poněvadž však má momentálně plné ruce práce ve firmě zabývající se výrobou hraček, neprobíhá vzájemné sbližování úplně ideálně. Tu se Gemma rozpomene na svůj vedlejší projekt (inteligentní panenku M3Gan), kterou dokončí. Úkolem M3Gan je být osamělé Cady dobrou kamarádkou. Co až ale tahle nová láska přeroste ve fanatismus?

M3Gan bohužel není dítětem Jamese Wana (ten pouze produkuje), a tak opět beze zbytku platí, že jeho osobitý hororový šmrnc absentuje. Toto největší negativum mi připomnělo nedávný Černý telefon (The Black Phone, 2022) – film se zajímavým nápadem, jehož realizace je ale naprosto neškodná. Ani M3Gan se nemá šanci zaříznout hlouběji než do hororového průměru.

Kladem alespoň je, že se příběh o vraždící panence nebere úplně vážně, takže nechybí pár odlehčených situací. Pochvalu také zaslouží design samotné M3Gan, která si svou nově nabitou psychologii testuje na nevhodných zvířatech (sousedův pes) a později na nevhodných lidech. Kdo by ostatně podezříval z vraždy metr vysoký prototyp hračky?

Co si budeme povídat, příliš tísnivé atmosféry nebo nápaditého vraždění M3Gan nenabídne. Co ji táhne nahoru? Pro mě to byly výše zmíněné humorné scénky (představení nového výrobku), jisté psychologické podtóny (náhrada stroje za člověka) a nakonec jsem skousnul i za vlasy přitažené finále. A Allison Williams je v hlavní roli výborná, občasným scenáristickým lapsům navzdory.

Hodnocení6
Bude vám to stačit, nebo M3Gan odsoudíte jako naleštěné pozlátko pro teenagery? To už nechám na vás.
60%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář