Lizzie Borden’s Revenge (2013)


Režie: Dennis Devine
Rok výroby: 2013
Délka: 85 min
Země: USA

Hrají:
Veronica Ricci … (Leslie Borden)
Tiffany Mualem … (Dee)
Marlene Mc’Cohen … (Amanda)
Mindy Robinson … (Ashley)
Jenny Allford … (Lizzie Borden)
… a další

 

Členky dívčího spolku se rozhodnou uspořádat v jejich domě pyžamovou párty. Alkohol, lechtivé historky, spousta zábavy a hlavně bez pánské společnosti. Pro zpestření se nechají Leslie přemluvit k duchovní seanci, při které se pokusí vyvolat ducha Lizzie Borden (dávno mrtvou členku její rodiny, která měla roku 1892 údajně zavraždit sekyrou svého otce a nevlastní matku). To, co děvčata zprvu považují za výborný žert, se však záhy změní v děsivou realitu. Skutečně se jim totiž podaří vyvolat ducha šílené vražedkyně, která je uvězní v domě a jedna po druhé se stávají její obětí…

Filmy, které se otírají o skutečné vrahy (vražedkyně) mám docela rád, protože toto téma mě dost zajímá, nicméně tento poloamatérský kousek mezi moje oblíbené rozhodně patřit nebude. Spíše než o čistě hororovou podívanou, jde o jakousi směsici soft erotiky a rádoby slasheru, která nám ovšem nabídne hodně chabé (ne)herecké výkony – (polovina těch ženských vypadala jak vysloužilé šlapky někde z ulice a ty druhé zas rády hrají v béčkových erotických kouscích).

Většina děje se odehrává v jednom domě, kde polonahá (nebo i nahá) děvčata nejprve pijí alkohol a pak zmateně běhají z místnosti do místnosti a z chodby do sklepa a zpátky. No prostě dosti nezáživně strávený čas tu a tam okoření trocha nahoty, ale většinou převládá nudné tlachání. Rád bych řekl, že to okořenily alespoň jednotlivé vraždy, ale digitální cákance krve, nereálné sekání sekery a ochotnické výkony aktérek tomu tedy nějak výrazněji nepomohly.

Hodnocení2
Tyhle laciné céčkové záležitosti jsou pro většinu diváků ztrátou času a já se tomu ani moc nedivím. Lizzie Borden's Revenge moc bonusových (pozitivních) bodů neposbíral a jen horko těžko bych tu hledal nějaká pozitiva. Celé to totiž spíš vypadalo jako jakási nevydařená parodie a do plnohodnotného hororového filmu to mělo sakra daleko.
20%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář