Little Deaths (2011)


Režie: Andrew Parkinson a Simon Rumley
Rok výroby: 2011
Délka: 90 min
Země: UK

Hrají:
Luke de Lacey … (Richard Gull, „House and Home“)
Siubhan Harrison … (Victoria Gull, „House and Home“)
Holly Lucas … (Sorow, „House and Home“)
Jodie Jameson … (Jen, „Mutant Toll“)
Daniel Brocklebank … (Frank, „Mutant Tool“)
Brandon Gregory … (Dr. Reece, „Mutant Tool“)
Kate Braithwaite … (Claire, „Bitch“)
Tom Sawyer … (Pete, „Bitch“)
…a další

 

Snímek Little Deaths se skládá ze tří zhruba stejně dlouhých povídek, které nic nespojuje. Tedy až na jejich jádro, které tvoří podivné zvrácenosti, které zřejmě mají ukojit některé po perverzi lačnící diváky. Bohužel toho nedostanete mnoho. Zepár dobrých nápadů se sice najde, ale nejsou bohužel dostatečně zužitkovány, aby pokryli celovečerní stopáž a už vůbec ne aby jste se u Little Deaths nějak zázračně bavili. Ale začneme hezky popořadě.

První povídka nese název „House and Home“ a vypráví o mírumilovně vypadajících manželých, jejichž nevinná tvář je však pouhou zástěrkou pro něco hrozivějšího. Toť celé. Povídka je absolutně jednoduchá a celé její kouzlo tkví v jejím závěru, protože čekáme na nějaký zvrat. Ten však není nijak úžasný a celé to jde k čertu. Tvůrci asi neznají poučku o tom, že začátek je u podobných „roztříštěných“ filmů důležitější než obvykle. Musíte zaujmout. House and Home je však celkem nuda. Podprůměr.

Následuje „Mutant Tool“. Pokud však čekáte nějakou tísnivou atmosféru, v jejímž středu se bude pohybovat nějaký nezvládnutý experiment, jste na omylu. Tajemného tvora tu sice máme, ale hlavní postavou je Jen, která se snaží vyléčit ze závislosti na drogách velmi divnými prášky neznámého původu. Bohužel je i druhá story hodně nezajímavá, z letargie vyruší snad až nějaké ty sexuální hrátky, které se objevují ve všech povídkách. Takže zase nic a ani naléhavý závěr vás nezasáhne.

Pokud budete mít s Little Deaths smilování, vydržíte až do poslední „Bitch“. Zde sledujeme Claire, celkem pěknou dívčinu, která má neuvěřitelný strach ze psů. Ani její přítel Pete není bez vady – jeho penis vypovídá službu i v těch nejpříjemnějších situacích. Jak to dopadne? Když přeskočíte zdlouhavý úvod, dostanete na konci nejlepší povídku. Není sice kdovíjak dobrá, ale finální nápad vás probere, byť se nejde úplně do detailu, což by si moje perverzní já klidně dopřálo. Každopádně díky alespoň za tento průměr.

Hodnocení4
Celkově však přece jen musí dát palec dolů. Trio příběhů je totiž velice natahováno, kdyby se stříhalo, rozhodně by to tempu prospělo. Krom perverze však snímek nemá co nabídnout - o horor se prakticky nejedná, vyjma oněch kontroverzních momentů. Britové tedy tentokrát moji zvrácenou duši neobšťastnili.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. upir 4 srpna 2012 v 15:14

    Vzpomínáte na znělku z pořadu Riskuj,když soutěžící odpověděl špatně?Zazněla by u tohoto filmu.Jedná se o hororový britský výplod fantazie.Film je rozdělen do tří povídek,které na sebe nijak nenavazují.Nebudu hodnotit každou zvlášt,ale jako celek.Takže celkově:je to nuda,ve které chybí tempo,rozumné dialogy(nepochopil jsem třeba 2.povídku) a nějaká logika.Pokud se rozhodnete dát snímku šanci,tak by Vám mělo být víc jak osmnáct let,nebot jak napovídá název ve všech třech povídkách bude znázorněná nějaká úchylka.Co bych hodnotil pozitivně,tak závěr posledního příběhu u kterého "fobici" ze psů budou mít hrůzu.S hororovým žánrem to má skutečně málo společného.

Nový komentář