Leprechaun’s Revenge (2012)


Režie: Drew Daywalt
Rok výroby: 2012
Délka: 90 min
Země: USA
Alternativní název: Red Clover

Hrají:
Courtney Halverson … (Karen O’Hara)
Billy Zane … (šerif Conor O’Hara)
William Devane … (Pop O’Hara)
Kelly Washington … (Amanda)
Kevin Mangold … (Leprechaun)
… a další

 

Obyvatelé městečka Keening ve státě Massachusetts se chystají obnovit oslavy svátku Dne svatého Patrika. Tento den byl po několik desetiletí pro všechny tabu díky krvavé historii, která se zde před mnoha lety odehrála. Většina dnešní generace však o ní nemá ani potuchy a ti, kteří si ještě pamatují, doufají, že se nebude opakovat. K jejich smůle však jistá mladá dívka Karen během lovu v okolních lesích utrhne prokletý červený čtyřlístek, a osvobodí tak krvelačné a zlatachtivé monstrum – Leprechauna. Stvoření, které celou tu dobu toužilo jen po jediném, po krvavé odplatě všem, kteří jej před mnoha lety uvěznili za pomoci magického rituálu…

Nenechte se mýlit, ale tento společný výtvor Syfy a After Dark Films nemá s nechvalně proslulou Leprechaun sérií nic společného. Do režisérského křesla navíc usedl režisérský antitalent Drew Daywalt, jehož krátkometrážní kousky jsou až na pár světlých výjimek opravdovou katastrofou pro nejednoho hororového fanouška a scénář si vzal na mušku další „borec“ Anthony C. Ferrante (mimo jiné tvůrce Žraločích tornád). Pěkná to sebranka, jen co je pravda.

Kupodivu však jejich výtvor nedopadl totální katastrofou, jak by se na první pohled mohlo zdát. Dá se zde místy narazit na zajímavou atmosféru a díky vysokému počtu mrtvých se divák ani moc nenudí. Samotný Leprechaun sice nevypadá zrovna dvakrát vábně a do svého obtloustlého předchůdce (skřeta v zeleném klobouku) měl hodně daleko, ale doslova miloval zabíjení a tak dojde i na několik zajímavých gore scén a krvavých cákanců je tu taky dost. Což samozřejmě musím přičíst k dobru.

O dost horší už to však bylo s kvalitou samotného příběhu. Je tu dost zbytečně otravných pasáží, kdy se nic zajímavého neděje, Leprechaun snad ovládal teleportaci, jinak si nedokážu vysvětlit tak rychlé přesuny mezi městečkem a lesem – no a pak se blbec nechá přejet autem. Co se hereckých výkonů týče, tak ty taky nebyly zrovna oslnivé, přesto ani ty nepatřily mezi nejhorší. Jen byla škoda, že hlavní hvězda Billy Zane tu hrál spíš druhé housle a před kamerou byla častěji jeho filmová dcera (jakožto hlavní hrdinka je to však pochopitelné).

Hodnocení4
Leprechaun's Revenge tak sice v mých očích nedosáhl ani průměrného výsledku, ale není to zas nic tak hrozného, čemu byste se měli vyhnout velkým obloukem. Podívat se na to dá, má to i několik slušných momentů, jen to prostě chtělo vypilovat dost much ve scénáři...
40%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář