Leprechaun 3 (1995)


Český název: Skřet v Las Vegas
Režie: Brina Trenchard-Smith
Rok výroby: 1995
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Warwick Davis … (Skřítek)
John Gatins … (Scott)
Lee Amstrong … (Tammy)
John DeMita … (Fazio)
Michael Callan … (Mitch)
Caroline Williams … (Loretta)
…a další

 

Série Leprechaun čítá celkem šest filmů – první dva v menším měřítku okupovali kina, následné čtyři díly již putovali rovnou na DVD. Naneštěstí i tam v těch (mnohokrát) bídných vodách si dokázal udržet svůj styl. Trojka se vyrovnává, předvádí klasické skřetovo řádění a navíc i přidává sérii nový rozměr. Zřejmě se vyplatilo prostředí lasvegaského kasina s větším počtem vedlejších rolí. Ale jak se tam Leprechaun dostal?

Oproti minulým dílům sledujeme dvě úrovně vypravování. V té první bojuje po zlatě toužící prodavač cetek se skřetem o jeho zlato, ve druhé se seznamuje mladík Scott s krásnou Tammy, která pracuje v kasinu. Scott se touží po kasinu rozhlédnout, ale jak se tak stává, podlehne kouzlu žetonů a prohraje všechny peníze. Obě vyprávění se střetnou v době, kdy mladík jde do obchodu s cetkami prodat svoje hodinky a nalezne penízek, o který bojoval prodavač.

Bohužel je ale pravda, že krom toho, že se díváte na dvě souběžné dějové roviny, nenabízí Skřet v Las Vegas příliš další zábavy. Je sice pravda, že se už konečně naučil pěkné rýmovačky, které mu lezou z úst stejně snadno jako jeho ďábelský skřehot, ale žádná morbidní vražda. Těch se dočkáme až v půli druhé, která je výrazně lepší a pokud nejste znuděni první půlkou, dá se u ní obstojně bavit. A protože předpokládám, že třetí díl si pustí jen fanoušek Leprechauna, lze ji i doporučit.

Krom toho, že někdo zase příjde o oko, ucho či prsty se mi nejvíce líbili právě legrační vraždy členů kasina. Krupiérka Loretta si přeje být krásná a skřítek z ní udělá pravý opak, ředitel kasina Mitch touží po Tammy, ale skřet mu vnutí jen její robotickou náhražku apod. Pro mužské oko se samozřejmě najde (stejně jako ve dvojce) i nějaké to obnažené poprsí a hlavní hrdinka stále běhá s hlubokým výstřihem a v uplém dresu jako za starých dobrých osmdesátkových časů.

Úplně novým rozměrem ve trojce je skutečnost, že po kousnutí Leprechaunem se v něj začíná oběť proměňovat. Vzniká tak naprosto nová situace, kdy proti sobě stojí dva skřeti a bojují o zlato. Největší síla tkví v tom, že lidé jsou většinou penězochtivý a lesku mincí podlehnou, z čehož plyne, že jen člověk, který se dokáže bohatství zříct nad skřetem vyhraje. Tohle je v sérii zakomponováno poprvé, stejně jako fakt, že pokud vlastníte leprechaunův penízek, můžete mít jedno přání.

Hodnocení5
Třetí díl zkrátka v lecčems překvapil a nebít zoufale nudné první poloviny, možná by se jednalo o zatím nejlepší díl série. Takhle je to stále za průměrných padesát.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 4 dubna 2018 v 19:02

    Hola – hola máme tu další pokračování a opět se nám změnil režisér. Je až s podivem, že této sérii zatím tyto změny evidentně svědčí. Opak bývá většinou pravdou, ale tady se setkávám vždy s novým příběhem, který zbytečně nekopíruje své předchůdce, nedrží se ani moc (tedy skoro vůbec) předchozích dílů co se děje týče a přesto si pořád každý díl drží stejnou úroveň. Není to sice žádný zázrak, ale všechny tři díly, které jsem až dosud viděl, se zuby nehty drží průměrné kvality. Opravdu těžko vybrat, který z nich je lepší či horší. Zatímco jednička byla spíše lehce humornou záležitostí s několika drsnějšími scénami, dvojka byla zase „živější“ co se mordů týkalo, nicméně kvalitního humoru tam zas bylo méně. Tady to bylo tak 50 na 50. My máme šanci sledovat dvě dějové linky, které se posléze osudově propojí a i já patřím k těm, kterým se líbila hlavně druhá polovina filmu. Začátek měl pomalejší rozjezd, přesto jsem se během souboje v zastavárně docela pobavil. Leprechaun neztratil nic ze své lstivosti, vynalézavosti v podobě mordů ani krutých žertíků. Ty se však projeví spíše právě až ve druhé polovině, kde se naplní přání těch, kteří se zmocnili jeho zlaťáku – avšak o dost morbidnějším způsobem, než by si sami přáli. Sex s robotem, explodující rty-prsa-zadek i kouzelníkovo číslo – to vše mě docela slušně pobavilo. Je však pravda, že tu bylo i několik nudnějších pasáží, ale to je ostatně problém všech dílů této série (tedy zatím těch prvních tří co jsem viděl). Každopádně jsem se u trojky bavil a to bylo hlavní. Herecké výkony byli rovněž celkem uspokojivé, objevilo se tu i průměrné gore, několik solidních hlášek a hlavně další způsob, jak zabít (no lépe řečeno se na chvíli zbavit otravného skřítka). Uvidíme, kam se tato série posune dále. Budu se tedy opakovat a i zde dám průměrné hodnocení. 50%

Nový komentář