Leprechaun 2 (1994)


Režie: Rodman Flender
Rok výroby: 1994
Délka: 86 min
Země: USA

Hrají:
Warwick Davis … (Skřítek)
Charlie Heath … (Cody)
Shevonne Durkin … (Bridget)
Sandy Baron … (Morty)
Adam Biesk … (Ian)
…a další

 

Před tisíci lety usiloval skřet o krásnou ženu, ale nedostal ji. Nyní se probouzí, aby si našel novou. Blondýnka Bridget je skřetem unesena do jeho doupěte, ale o vdavky nestojí. Její přítel Cody se ji rozhodne ze spárů vrásčitého trpaslíka dostat a má k tomu tu nejvhodnější věc – jeho drahocenou minci, pro kterou udělá cokoliv. Souboj to ale i tak nebude snadný.

Lstivý mužík je totiž lstivý mužík a zvítězit se nad ním dá opět jenom lstivostí. Scénář by měl tedy obsahovat spoustu slovních perliček a nečekaných situací, leč děje se tak jen velmi zřídka. A některé scény přitom svádějí k šaškování – například když dva hlavní hrdinové při útěku před skřetem vletí do baru, kde se to jen hemží (hádejte kým) samými maskami trpaslíků. Nevyužita zůstává většina prostředí.

Opět tedy narážíme na stejný problém jako u jedničky – málo skutečného humoru. Warwick Davis si sice evidentně roli oblíbil a užíval, ale stále pronáší ty stejné fráze, slibuje fajn zábavu, ale skutek utek. Co je nám platné, že pár úmrtí je celkem fajn, že i gore efekty jsou povedené, když zbytek stopáže provází stereotyp. A samozřejmě i pro béčko několik typických neduhů, především v logice.

V prvním díle bylo k vidění několik dobrých fórků, které vám sice bránice neroztrhali, ale dokázali film dotahnout alespoň do průměru. Leprechaun 2 sice na první pohled není o mnoho horší, ale to by museli scénáristé do děje vložit něco navíc. Vznikla sice totiž zajímavá postava, která by mohla dokonce nabít kultovního statusu, v nudném filmu však bude zajímat málokoho.

Hodnocení4
Série tak bohužel doplácí na vlastní neschopnost tvůrců.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 4 dubna 2018 v 19:02

    Přestože se původní Leprechaun nikdy nedočkal (a ani se mu nepřiblížil) kultovního statusu a ani se nikdy netěšil příliš velké divácké přízně, vznikl až obdivuhodný počet dalších pokračování. Vážně se divím, že se tohoto tématu (postavy) chytlo tolik režisérů. Jak však ukázal čas, většina dílů této série má zřejmě prachmizernou kvalitu, o čemž svědčí jejich mrzké hodnocení na internetu. Na to já však mnohdy nedám a jelikož jsem zvídavý člověk, chtěl jsem se přesvědčit na vlastní oči. Vzal jsem to pěkně popořádku a už u jedničky jsem zjistil, že „tamtamy“ tentokrát asi moc nepřeháněli. Obyčejný průměr, nic víc nic míň. Takže nebylo ani moc překvapující, že i dvojka má téměř totožnou kvalitu. Já v obou filmech moc velký rozdíl v kvalitě nezaznamenal. Jednička mi přišla v jistém slova smyslu „zábavnější“, ve dvojce se zase více přitvrdilo. Leprechaun je naštěstí pěkný parchant a i tady se rozhodně nehodlal s nikým moc mazlit (nepočítám-li jeho nastávající) a rukavičky nechal doma. Místo toho opět zamordoval několik lidí (mimochodem scéna v garáži patří k tomu nejlepšímu, co nám zde bylo nabídnuto). Navíc jsem rád, že se hlavní role opět chopil Warwick Davis, který předvedl další solidní výkon. Nicméně když sečtu těch pár plusů a mínusů, tak mi z toho opět vychází čistý průměr, stejně jako u prvního dílu. 50%

Nový komentář