Legion of Fire: Killer Ants! (1998)


Český název: Marabunta: Mravenci útočí
Režie:
Jim Charleston, George Manasse
Rok výroby
: 1998
Délka:
95 min
Země:
USA
Další název:
Marabunta

Hrají:
Eric Lutes … (Jim Conrad)
Julia Campbell … (Laura Sills)
Mitch Pileggi … (Jeff Croy)
Jeremy Foley … (Chad Croy)
Bill Osborn … (Dave Blount)
… a další

 

V jihoamerických oblastech žijí mravenci rodu Marabunta, kteří tu a tam pustoší své okolí asi tak, jako jejich kolegové sarančata v Africe. Na Aljašce, u městečka Burly Pines, se právě taková kolonie smrtících malých neřádů vychrlí do okolí. Jak se tam přes půl světa dostali? Údajně je sem zanesli na nákladu dřeva a oni se po léta rozmnožovali, dokud je nyní nevyhnala aktivita nedaleké sopky. Lidé záhadně umírají a jejich jedinou nadějí je entomolog na dovolené.

Báječný televizní film. Tak bezvadný, že i ti, kteří se dle mého mínění dívají na nepříliš kvalitativně vydařenou televizní produkci takřka pravidelně (ne-li nepřetržitě), uznali více či méně to, co bude nyní následovat.

Přestěhovat mravence přes půl světa, ukrývat je a domnívat se, že by se chovali stejně jako doma, to budiž jedním z logických a zdravý rozum průměrného diváka přesahujících zádrhelů, jimiž je film prošpikován, ale který musí zůstat jaksi mlčky tolerován, chce-li býti dosaženo alespoň toho, že film dospěje až do závěrečných titulků. Mozek po chvíli přestává zpracovávat získané informace a prostě vypne.

Zpět mezi bdělé jej nenahodí prakticky nic. Žádné napětí. Žádná vzrušující erotika. Žádná chytlavá hudba. Žádné pořádné efekty. A co je nejhorší, žádné věrohodné mrtvoly či dokonce hrůzostrašní mravenci. Objeví-li se některá z uvedených skutečnosti, pak v té nejamatérštější podobě, nebo přinejmenším hodně, velmi hodně slabé. Pyrotechnice chce se divák smáti, nad téměř předpotopně digitální podobou mravenčích útoků plakati, stejně jako nad mrtvolami. Co jiného se dá dělat při pohledu na ušpiněného školního kostlivce? Celkovou žalostnost filmu ještě více zdůrazňují tradičně „dokonalé” herecké výkony, mezi nimiž světlé výjimky hravě zapadají.

Marabunta je snímek, který diváka prakticky od prvopočátku sám nutí, aby si rozmyslel, zda stráví té půl druhé hodiny ve společnosti takhle bravurně zvládnuté ukázky toho, jak má film vypadat, aby dosáhl toho, že se na jeho účet kromě hany ničehož nic jiného nesesype.

0%

Hodnocení0
Téměř dokonale ukazuje vše, co je v podobných snímcích všechno špatně. A já volím nejnižší možné hodnocení. Odpad nejhrubšího zrna, čili nic, tj.:
0%

Sdílejte článek

Nový komentář