Lazarus Effect, The (2015)


Český název: Vzkříšení démona
Režie: David Gelb
Rok výroby: 2015
Délka: 83 min
Země: USA
Alternativní název: Reawakening

Hrají:
Mark Duplass … (Frank)
Olivia Wilde … (Zoe)
Sarah Bolger … (Eva)
Evan Peters … (Clay)
Donald Glover … (Niko)
…a další

 

Pětice badatelů nalezne způsob, jak vrátit mrtvému tělu život. Jejich experiment ze psem byl úspěšný a proto neváhá Frank po nešťasném úmrtí své přítelkyně použít stejnou metodu k jejímu oživení. Když se ovšem Zoe probere, je jiná. A podle českého názvu jistě vytušíte, kdo za vším stojí. Takže má cenu tohle vidět?

Řekl bych, že ani ne – The Lazarus Effect (podle biblického Lazara, jehož měl po 4 dnech vzkříšit Ježíš) je v mnoha ohledech tuctový a bezvýznamný počin. Než se v polovině filmu odehraje onen pokus pouze proplouváte nuznou atmosférou a ani filosofické debaty mezi postavami nevykazují šťávnaté podhoubí, což k vede ke ztrátě zájmu. Pozornost jsem si udržel snad jen díky hezké tvářičce Olivie Wilde.

Ani druhá půle, v níž se z milující drobné panenky stane naštvaná mocná bytost schopná telekineze (jak populární element), nedodává příliš mrazivého napětí. Žádné hutné lekačky tu nejsou, zůstalo pouze hlasité křičení spoza rohu. Brutalita je rovněž na minimu (přitom ten pes si o něčí ruku vysloveně žádal) a zbytek je vlastně notorická sbírka klišé.

Hodnocení4
The Lazarus Effect je vyloženě komorní záležitost, stačí mu prostory jedné laboratoře. I přesto, že nevyhlíží úplně marně a má krátkou stopáž, se ale pořád jedná o báchorku, která v hororových vodách nemůže svým pasivním přístupem nijak čeřit vodu.
40%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 31 srpna 2016 v 11:43

    Když jsem si přečetl hrubý obsah filmu, docela mě to zaujalo. Nejčastěji je tento film přirovnáván k Hráčům se smrtí, což býval jednu dobu jeden z mých nejoblíbenějších filmů (už jsem ho dlouho neviděl, asi to budu muset napravit a spravit si chuť), takže jsem se na Vzkříšení démona docela těšil. Zvláště když tu hraje má oblíbenkyně Olivia Wilde. Po jeho shlédnutí jsem byl sice mírně zklamán, ale zas až taková katastrofa jak jsem si přečetl v některých komentářích na internetu, to rozhodně není. Bohužel se tu až moc projevila režisérova nezkušenost. Přece jenom se Gelb předtím věnoval hlavně krátkometrážním a hudebním kouskům. Když vezmeme v potaz, že scénář sice neoplývá zrovna dvakrát originální myšlenkou, dalo se z toho rozhodně vytřískat mnohem víc. Zvláště když se tu sešlo docela zajímavé herecké obsazení a atmosféra nám místy nabídne i slušnou dávku napětí. Má to ovšem jeden háček a tím je nevyváženost celé stopáže. Zatímco v určitých momentech si mě film dostal na svou stranu (útěk psa, snové pasáže o hořícím domě…), tak se tu vyskytovalo i množství nudnějších pasáží, kdy jsme nuceni poslouchat zdlouhavé a dle mého i zbytečně monotónní dialogy. Režisér se nám vše snažil vynahradit několika mord scénami a mysteriozním finále, ale černé kontaktní čočky, blikání světel a řev jsou v dnešní době už jen slabým odvarem, k uspokojení čím dál náročnějšího diváka. Původně jsem chtěl dát lehce podprůměrné hodnocení, ale nakonec přidám 10% navíc za Olivii, pro kterou mám vážně slabost. 50%

Nový komentář