Last Sharknado: It’s About Time, The (2018)


Režie: Anthony C. Ferrante
Rok výroby: 2018
Délka: 90 min
Země: USA

Hrají:
Ian Ziering … (Fin)
Tara Reid … (April)
Cassandra Scerbo … (Nova)
Vivica A. Fox … (Skye)
Judah Friedlander … (Bryan)
… a další

 

Planeta Země byla totálně zničena množstvím žraločích tornád, která vše zpustošila a zabila každého, koho měl Fin Shepard rád. Na konci minulého dílu byl však na poslední chvíli přenesen v čase a kontaktován svým synem Gilem. Čeká na něj nelehký úkol, zničit úplně první Sharknado a pokusit se najít cestu napříč časem zpět do přítomnosti. Naštěstí se ukáže, že na to nebude sám, protože Gil dokázal zavčas zachránit i pár jeho spolubojovníků. Nebude to však nic lehkého a na jejich bláznivé cestě na ně čeká řada nástrah a smrtících nebezpečí, stejně jako nejedno těžké rozhodnutí, které může ovlivnit celé lidstvo i jejich vlastní minulost a hlavně budoucnost…

Společnost Asylum ve spolupráci se Syfy se rozhodli této dosti kontroverzní sérii a hlavně divákům snad už poslední tvrdý direkt. To ukáže čas (osobně tomu moc nevěřím), ale snad už žádný další díl nevznikne. Jejich kvalita byla opravdu různorodá a většina z nich dost zblízka koketovala s totální céčkovou žumpou. Jen opravdu otrlí jedinci dokázali společně s Finem a ostatními projít napříč všemi jeho souboji se žraločími tornády. Rád bych řekl, že jsem rád jedním z nich, ale opak je pravdou.

Když Anthony C. Ferrante přišel s prvním dílem, byl jsem docela mile překvapený. Byla to sice totálně ujetá podívaná, která moc kvality nepobrala, ale u od Asylum ani neočekávám, že by vůbec někdy natočili opravdu kvalitní film. Byla tu však celá řada humorných situací a hlášek – které se mi líbily, pobavily a já dal šanci i dalším dílům. Dvojka ještě v rámci možností ušla, ale trojka a čtverka už byla dost na hraně a smrděly doslova trapností. Pětka přinesla trošku oživení a totální destrukci všeho a všech. A tak jsem byl zvědavý, co je ještě vůbec možné, aby se zrodilo v chorých mozcích režiséra a scénáristy. No a oni samozřejmě nezklamali. Připravili si pro nás opravdu velkou porci naprosto dementní podívané – doufejme, že vážně naposledy.

Fin Shepard, Nova, bohužel i odpudivá Tara Reid coby April a pár dalších se během cestování časem potká kromě ničivých žraločích tornád s dinosaury (dokonce se proletí i na Pterodaktylovi), narazí na kouzelníka Merlina, Morganu (tu si v podání transvestity mohli opravdu odpustit), Billyho Kida, George Washingtona, Benjamina Franklina atd. Dokonce i na své rodiče (to už se asi Tori Spelling připravovala na spolupráci s Ianem Zieringem v pokračování Beverly Hills – pokud ovšem po smrti Dylana vůbec bude – navíc ta vypadala vážně odpudivě). A na můj vkus tu bylo až moc pře Tarováno. Tara Reid se z krásky již dávno přetransformovala v hnusnou kreaturu a tady dostala až žalostně moc prostoru a pasáž z daleké budoucnosti byla snad vůbec tím nejhorším, co se zde objevilo.

Hodnocení3
Last Sharknado tak ve finále dost zklamalo, a to na všech frontách. Efekty byly hnusné, herecké výkony taky nic moc, trapnost zvítězila nad bizarností a humorem. Ian Ziering a Cassandra Scerbo by si měli najít nějaké pořádné filmy – hrát umí, tak proč se zahazovat v takových šaškárnách. Ti dva to alespoň dokázali ukočírovat na úroveň trojky, jinak bych uvažoval o odpadu.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář