Lake Artifact (2019)


Režie: Bruce Wemple
Rok výroby: 2019
Délka: 96 min
Země: USA

Hrají:
Thomas Brazzle … (Tommy)
Catharine Daddario … (Grace)
Anna Shields … (Megan)
Chris Cimperman … (Kip)
Dylan Grunn … (Thomas)
Grant Schumacher … (Vernon Korsch)
… a další

 

Skupina přátel vyráží k jezeru Paradox, aby zde strávili víkend plný zábavy a alkoholu. Ještě před cílem se jejich cesta zkříží s tulákem Thomasem, kterého nakonec pozvou do chaty u jezera, aby se připojil k jejich párty. Hned po první prohýřené noci si však všichni uvědomí, že s tímto místem není něco v pořádku. Jakoby je někdo nebo něco sledovalo, jakoby zde čas měl poněkud jiný význam a začne docházet k podivným událostem, které je začnou obracet proti sobě navzájem…

Jestli se dá u některých filmů použít přirovnání „copak že nám tímto chtěl autor říci“, tak tady jsme na správné adrese. Něco tak chaotického a plného otazníků jsem už dlouho neviděl. Ještě než se režisér Bruce Wemple začal věnovat natáčení filmů o Bigfootovi či Wendigu, koketoval se sci-fi žánrem a nejednomu divákovi přidělal pěknou řádku vrásek na čele. Já jeho filmografii sjížděl tak nějak pozpátku, takže jsem nestačil zírat.

I zde se dočkáme známého hereckého obsazení (tedy alespoň pro ty, jenž viděli některé jeho další filmy) a opět to nebyla žádná velká sláva, co se výkonů týče. Fandu hororového žánru snad zaujme poslední cca dvacetiminutovka, protože zbytek filmů má k hororovému žánru sakra daleko. Pominu-li úplný začátek, zhruba polovina filmu připomíná spíše nějakou teen komedii, která přejde do sci-fi časových skoků a návratů, že si jeden není jistý, co má být zrovna realita. Postavy se chovají stejně debilně, jen vám v hlavě vyroste hromada otazníků a na většinu z nich stejně nedostanete odpověď.

Mám takové podezření, že to nevěděl ani sám tvůrce a scénář napsal tak nějak pod vlivem nějaké omamné látky. Mnohdy děj totiž nedával vůbec smysl – jindy se jako mávnutím kouzelného proutku objevila celkem záživná atmosféra (ovšem jen několik záblesků) a finální boj všech proti všem už byl jen takovým zrychleným vyvrcholením. Hodně velká podivnost, kterou vám rozhodně doporučovat nebudu.

Hodnocení3
Lake Artifact je zvláštnost, která mi bude v hlavě ležet ještě hodně dlouho. Svou kvalitou to však mělo do průměru daleko a není to jen tím, že jsem tento film úplně nepochopil. Herecké výkony dost chabé a po hororové stránce se toho taky moc nedočkáme.
30%

Sdílejte článek

Solo ( profil autora )

Život je hořký. Bohudík!

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář