La montagna del dio cannibale (1978)


Český název: Kanibalové 2
Režie: Sergio Martino
Délka: 99 min
Země: Itálie

Hrají:
Ursula Andress … (Susan Stevenson)
Stacy Keach … (Edward Foster)
Claudio Cassinelli … (Manolo)
Antonio Marsina … (Arthur Weisser)
Franco Fantasia … (Father Moses)
Lanfranco Spinola … (Consul Burns)
Carlo Longhi … (Phil)
Luigina Rocchi … (Sura)

 

Ač český překlad snímku The Mountain of the Cannibal God zní jako Kanibalové 2, s filmem Rugera Deodata nemá vůbec žádnou spojitost. Hlavní hrdinkou je půvabná Susan, která přijíždí do Nové Guinee za svým bratrem, aby našla manžela, který zmizel i se svojí expedicí. Pomoci jí v tom má profesor Edward Foster, jehož k cestě nemusí nijak dlouho přemlouvat a bratr Arthur.

Po vysazení z vrtulníku je čeká dlouhá a nebezpečná cesta, během níž se setkají se zvířecími obyvateli džungle (krokodýl, had apod.) a také zavítají do misie otce Mosese. To už je skupina značně prořídlá (nosiči zavazadel postupně umírají). Zde členové expedice zjistí, že je nejspíše pronásleduje člen kanibalského kmene Puka, jež by však měl být již vyhynulý… Profesor Foster odhalí své tajemství a výprava pokračuje dále v cestě společně s Manolou, který jim dělá průvodce.

Bez zahynuvšího profesora Fostera se dostanou se až k cíli své cesty – k Hoře kanibalského boha. Situace se ale vyvíjí úplně jinak, než by se původně předpokládalo. Na dlouhé vysvětlování ale není čas, protože během krátké chvíle Artur umírá a Manolo se Susan se stanou zajatci kanibalů a jsou odvlečeni do jeskyně. Tam se konečně Susan “setká” se svým manželem a protože náčelník domorodců má společnou fotku Susan a jejího manžela, je Susan považována za novou bohyni…

Sergio Martino vytvořil jednoduchý snímek, který obsahuje prakticky vše, co ke kanibalům patří – výprava do pralesa, krásná žena, zabíjení živých zvířat… Samotní kanibalové se v případě The Mountain of the Cannibal God objevují až v posledních minutách filmu a na rozdíl od ostatních filmů (Cannibal Holocaust nebo Eaten Alive) nepředvedou žádné extra gore. Dočkáte se však divokých sexuálních orgií a také soulože kanibala s čuníkem (tuto scénu si režisér určitě mohl odpustit).

Zvířata jsou v případě kanibalských filmů téma samo o sobě. I v tomto snímku budete svědky jejich skutečného utrpení a v případě opičky, která je nenávratně ztracena v obětí anakondy, je zřetelně vidět v jejich očích zoufalství a bezmoc… Stejně jako již zmiňovaný čuník, tak i tato scéna mohla být klidně vystřižena, popř. natočena méně drasticky. Svým pojetím se hodí spíše do dokumentárního žánru.

Hodnocení3
Malé bezvýznamné plus pro film získá vnadná "bondgirl" Ursula Andress. Pokud jste zírali na bondovku, kde se proháněla po pláži v bílých bikinách, tak zde se dočkáte dvou scén, kde se vám odhalí úplně. Poprvé v misii ukáže jen poprsí, v zajetí kanibalů pak odhalí úplně vše...
30%

Sdílejte článek

 1. Solo 27 října 2009 v 11:40

  Tak tenhle snímek se sice jmenuje Kanibalové 2 ( v českém překladu),
  ale podle mě nemá s jedničkou absolutně nic společného. Kanibalové tady
  vypadají jako obyčejní afroameričani s moukou na ksichtu. Samotné gore
  efekty skoro nulové. Jediné co stojí za vidění je hodně solidní
  herečka, která určitě má co divákům nabídnout,- tedy co se těla týká.

 2. warlord christgrinder 18 dubna 2009 v 01:08

  Sračka,nuda,shit,totálny odpad celý film sa dokopy nič nedeje,až cca 20 minút pred koncom sa objavia nejakí ževraj kanibalovia a konečne niekoho zjedia…aj to viac-menej mimo záberu…a tak z celého filmu stojí za pozornosť jedine onen zoofilný domorodec,ktorý si to rozdáva s ošípanou…a to je na kanibalský film dosť málo…za tých cca 60 korún,čo som dal za tento film v trafike,som mohol radšej ísť na pivo…hodnotenie?0%,predpokladám,že na nejakú väčšiu sračku ako toto len tak nenarazím.

Nový komentář