Kristy (2014)


Režie: Oliver Blackburn
Rok výroby: 2014
Délka: 85 min
Země: USA
Alternativní název: Random

Hrají:
Ashley Greene … (Violet)
Haley Bennett … (Justine)
Lucas Till … (Aaron)
…a další

 

Neexistuje snad prostší hororová odnož než ta, kterou nazýváme „home invasion“. V těchto dvou slovech se dá vystihnout i děj filmu Kristy, jehož jediná inovace tkví ve výměně lokace – místo do domu se budou násilníci dobývat do školy. Studentka Justine se totiž rozhodne strávit den Díkůvzdání osamocena ve školním areálu, když v tom se u dveří objeví padouši z podivné sekty.

Jak víme třeba i z nedávného You’re Next (2011), dá se i z tak primitivní kostry upéct zábavný guláš. Bohužel Kristy je typický příklad filmu, který pevně jede v ověřených a bezpečných mantinelech, kde nikdo nemá zájem se čímkoli lišit od konkurence. Vše podstatné je průměrné – od rozbředlé atmosféry, v níž hrdinka uniká neuniknutelným záporákům, až po rutinní porci brutality.

Ještě štěstí, že i přes obehrané zvraty mě celkové tempo nenechalo příliš oddechnout a ještě více se rýpat v logice děje. Autoři sice vsadili více na kvantitu než kvalitu, ale úplně špatně si nevedou – technická stránka neurazí. Prostředí opuštěné školy naštěstí nabízí větší prostory k vyblbnutí než v limitujícím domě, což výsledku podstatně pomohlo.

Hodnocení5
Kristy mě jednorázově pobavila, ale s radostí na ni zapomínám. Zůstala jen solidně natočená skrývačka a zároveň nudná sázka na jistotu bez přidané hodnoty.
50%

Sdílejte článek

Frenk ( profil autora )

Film, hudba a alkoholické radovánky, to jsem já!

  1. Solo 7 listopadu 2014 v 12:20

    Tento film jsem si opatřil především kvůli Ashley Greene. Tuhle herečku prostě žeru a rozhodně to není kvůli Twilightu (jelikož tuto ságu vůbec nemusím). Velmi záhy jsem však zjistil, že tu nehraje „hlavní roli“ a v té kapuci jsem jí málem ani nepoznal. Takže v první chvíli mě ovládlo zklamání. Naštěstí si Haley Bennett nevedla vůbec špatně, takže jsem tomuto „Home invasion“ začal pomalu přicházet na chuť. Trvalo to však nějakou dobu, protože první polovina filmu z hlediska hororového žánru moc poutavá nebyla. Tím však určitě nechci říct, že by šlo o něco nepoživatelného.

    Asi největší smůlou pro tvůrce co se mého ohodnocení týká, bude fakt, že jsem v poslední době viděl až moc filmů s podobným tématem a popravdě větší polovina byla o třídu lepší. Šablonovitá zápletka nám mnoho nového nenabídla, ale dá se tu nalézt i několik pozitivních věcí. Mezi ně patří především změna prostředí, kdy se z nejrůznějších domů přesuneme do univerzitního areálu, který se přímo nabízel k rozpoutání hotového pekla, jenže to by se tvůrci museli trochu odvázat a především se vyvarovat nelogickým kopancům a žánrovému klišé. Atmosféra byla místy ponurá a v určitých scénách se skutečně dostavili i náznaky napětí, ale předvídatelnost scénáře a především ono klišé v podobě neuvěřitelně rychlého přesunu záporáků, kteří se vždycky objevili na tom správném místě, mi kazilo vychutnat si film naplno.50%

Nový komentář